Ratownik medyczny potrzebuje pomocy (FILM)

19 wrzesień 2017
Autor: 

Łukasz Karaś dwa lata temu dowiedział się, że jest chory na na SLA - stwardnienie zanikowe boczne. Sprawny do tej pory, 27-letni ratownik medyczny musiał zrezygnować z pracy, miał problemy żeby otworzyć drzwi czy odkręcić butelkę. Wrócił do rodzinnej Nowej Soli i rozpoczął walkę z chorobą. Dzięki terapii komórkami macierzystymi, którymi leczony jest Łukasz oraz kosztownej rehabilitacja jego choroba spowolniła się ale niestety nie odpuściła.

Terapia komórkami macierzystymi którymi leczony jest Łukasz oraz kosztowna rehabilitacja której jest poddawany zdają się pomagać i co najmniej w ogromnym stopniu hamować chorobę. Dzięki przeszczepom choroba Łukasza jest hamowana dając możliwość dłuższej i sprawniejszej rehabilitacji, a co za tym idzie wydłużenia życia chłopaka.

Łukasz zdecydował się na przedłużenie iniekcji komórek macierzystych i kontynuacje leczenia dlatego też wystosował prośbę do polskiego ośrodka terapii komórkowych i immunoterapii "Klara" w Częstochowie o przygotowanie kosztorysu na kolejnych 10 zabiegów, a ta wystosowała pismo do komisji bioetyki o zgodę na ich przeprowadzenie. W efekcie pod koniec zeszłego roku przyszedł kosztorys, który jest prawie dwukrotnie wyższy niż poprzedni, gdyż infuzje komórek macierzystych będą wyglądały trochę inaczej, ponieważ dostawać je będzie dożylnie w znacznie większej dawce niż do tej pory. Koszt leczenia to 237 tys. złotych.

Potrzebne są pieniądze.

Rodzina i przyjaciele Łukasza zdają sobie sprawę, że suma jest zawrotna ale wierzą, że uda się zebrać taką kwotę i walczyć o życie Łukasza. On ze swojej obietnicy walki o swoje życie wywiązuje się codziennie. 5 godzin treningu w domowej siłowni, rehabilitacje, wizyty psychologa. Lukasz dzielnie walczy, nie poddaje się, otoczony kochającą rodziną i oddanymi przyjaciółmi.

Jak pomóc?

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym znajdują się wszystkie wskazówki jak można pomóc Łukaszowi.

Film powstał dzięki uprzejmości osób w nim występujących. Produkcja i Montaż: Michał Kwiatkowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u