Ratownik medyczny potrzebuje pomocy (FILM)

19 wrzesień 2017
Autor: 

Łukasz Karaś dwa lata temu dowiedział się, że jest chory na na SLA - stwardnienie zanikowe boczne. Sprawny do tej pory, 27-letni ratownik medyczny musiał zrezygnować z pracy, miał problemy żeby otworzyć drzwi czy odkręcić butelkę. Wrócił do rodzinnej Nowej Soli i rozpoczął walkę z chorobą. Dzięki terapii komórkami macierzystymi, którymi leczony jest Łukasz oraz kosztownej rehabilitacja jego choroba spowolniła się ale niestety nie odpuściła.

Terapia komórkami macierzystymi którymi leczony jest Łukasz oraz kosztowna rehabilitacja której jest poddawany zdają się pomagać i co najmniej w ogromnym stopniu hamować chorobę. Dzięki przeszczepom choroba Łukasza jest hamowana dając możliwość dłuższej i sprawniejszej rehabilitacji, a co za tym idzie wydłużenia życia chłopaka.

Łukasz zdecydował się na przedłużenie iniekcji komórek macierzystych i kontynuacje leczenia dlatego też wystosował prośbę do polskiego ośrodka terapii komórkowych i immunoterapii "Klara" w Częstochowie o przygotowanie kosztorysu na kolejnych 10 zabiegów, a ta wystosowała pismo do komisji bioetyki o zgodę na ich przeprowadzenie. W efekcie pod koniec zeszłego roku przyszedł kosztorys, który jest prawie dwukrotnie wyższy niż poprzedni, gdyż infuzje komórek macierzystych będą wyglądały trochę inaczej, ponieważ dostawać je będzie dożylnie w znacznie większej dawce niż do tej pory. Koszt leczenia to 237 tys. złotych.

Potrzebne są pieniądze.

Rodzina i przyjaciele Łukasza zdają sobie sprawę, że suma jest zawrotna ale wierzą, że uda się zebrać taką kwotę i walczyć o życie Łukasza. On ze swojej obietnicy walki o swoje życie wywiązuje się codziennie. 5 godzin treningu w domowej siłowni, rehabilitacje, wizyty psychologa. Lukasz dzielnie walczy, nie poddaje się, otoczony kochającą rodziną i oddanymi przyjaciółmi.

Jak pomóc?

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym znajdują się wszystkie wskazówki jak można pomóc Łukaszowi.

Film powstał dzięki uprzejmości osób w nim występujących. Produkcja i Montaż: Michał Kwiatkowski.

 • Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w pracy parlamentarnej. Zaproszenie dotyczy młodzieży stawiającej pierwsze kroki, ale już z pewną wiedzą, w dziedzinie prawa, informatyki czy dziennikarstwa.

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Zabójstwo w Nowej Soli. Mężczyzna zabił kochanka swojej partnerki!

  Zabójstwo w Nowej Soli. Mężczyzna zabił kochanka swojej partnerki!

  Tragiczne informacje napływają z Nowej Soli. Na terenie Dozametu doszło do zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Dwie osoby zostały zatrzymane!

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Już 3 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak restauratorzy mogą włączyć się do akcji?

 • Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Brak znajomości prawa to duża przeszkoda w rozwoju biznesu. Każdy błąd może słono kosztować firmę. Szczególnie jeśli w grę wchodzą spore pieniądze! Jednocześnie nikt nie wymaga od przedsiębiorcy, aby był specjalistą w każdej dziedzinie, w tym prawa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u