ZUS zaprasza na lekcje

29 wrzesień 2017
Autor: 

Dlaczego musimy się ubezpieczać? Skąd biorą się pieniądze na emerytury? Dlaczego warto opłacać składki? – na te i inne pytań z zakresu ubezpieczeń społecznych już wkrótce odpowiedź znajdą uczniowie szkół średnich.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz czwarty zaprasza szkoły do współpracy w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Wspierany przez MEN projekt to cykl czterech zajęć.

Podczas nich, uczniowie poznają m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, dowiedzą się jaka jest rola i zadania ZUS, jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom będą mogli uzyskać oraz jak założyć własną firmę. Ta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom podjąć decyzje dotyczące kariery zawodowej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/lekcjezzus) przygotowane wspólnie z metodykami nauczania oraz pomoc merytoryczną w postaci szkoleń dla nauczycieli i opieki w trakcie realizacji projektu.

Celem akcji jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, ponieważ jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Millward Brown jest ona niewielka. ZUS konsekwentnie stara się podnosić świadomość społeczną młodego pokolenia, uczyć solidaryzmu społecznego i szerzyć praktyczną wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Zakończeniem „Lekcji z ZUS” będzie olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która nie tylko pozwoli zweryfikować nabytą wiedzę, ale i zdobyć cenne nagrody.

Uczestnictwo w „Lekcjach z ZUS” jest bezpłatne. Zapisy prowadzone są telefonicznie lub mailowo: Oddział ZUS w Gorzowie Wlkp. tel.: 95 7395 100, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Oddział ZUS w Zielonej Górze tel.: 68 329 45 40, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u