- Głośno wyrazimy swoje postulaty, a także sprzeciwimy się temu, co obecnie robi władza. Żądamy edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży, odpowiedniej opieki nad kobietami w ciąży i po porodzie, dostępnych dla kobiet w ciąży badań prenatalnych, możliwości wolnego wyboru w zakresie macierzyństwa w tym do decyzji o aborcji do 3 miesiąca ciąży, zakazu umieszczania drastycznych wystaw i demonstracji przed szpitalami i szkołami. Mówimy głośne STOP decydowaniu czy kobieta może i chce posiadać dzieci czy nie. Władza powinna wspierać te kobiety, które chcą posiadać dzieci i jednocześnie decyzję o macierzyństwie pozostawić właśnie kobietom. Dość ingerencji w nasze życie - mówi Zofia Szozda Wspólna ZG.
Kobiety i mężczyźni musimy się obudzić, dość letargu, dość mówienia, że mnie to nie dotyczy. Władza szykuje także kolejny cios w zapewnienie bezpieczeństwa dla ofiar przemocy, którymi najczęściej są kobiety i dzieci - w tajemnicy przygotowuje projekt wypowiedzenia Konwencji antyprzemocowej - dodają organizatorzy akcji.
Dodatkowo składamy do budżetu obywatelskiego projekt dotyczący leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla par zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na terenie Zielonej Góry. Taką drogą podążył już Płock. Leczenie niepłodności metodą in vitro znalazło się wśród 80 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Płocka na 2018 r. i zostało dopuszczone do głosowania. Chcemy, aby to mieszkańcy Zielonej Góry pokazali, co uważają o naszym projekcie. Mamy nadzieję, że projekt będzie mógł zostać dopuszczony do głosowania - mówi Zosia Szozda.