Premier RP i szef MSWiA podziękowali służbom za działania w czasie orkanu Ksawery (ZDJĘCIA)

07 październik 2017
Autor: 

W Zielonej Górze odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, dotyczącego skutków orkanu Ksawery, który nawiedził województwa zachodniej i południowej Polski. Obecna na nim Premier RP, Beata Szydło oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak podziękowali strażakom, policjantom i innym służbom za ogromne zaangażowanie i profesjonalne działania na rzecz społeczeństwa w usuwaniu skutków wczorajszej nawałnicy. Lubuscy policjanci przez całą noc i poranek pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom województwa lubuskiego dotkniętych skutkami niszczycielskiego wiatru.

W piątek 6 października w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze miało miejsce zebranie sztabu kryzysowego, poświęcone działaniom służb i skutkom, jakie wyrządził orkan Ksawery. Uczestniczyli w nim przedstawiciele administracji rządowej, na czele z Premier RP Beatą Szydło, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariuszem Błaszczakiem, Ministrer Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbietą Rafalską oraz Wojewodą Lubuskim, Władysławem Dajczakiem. Poza nimi w posiedzeniu sztabu kryzysowego wzięli udział przedstawiciele służb, którzy złożyli meldunki z działań. Państwową Straż Pożarną reprezentował Komendant Główny PSP, gen. bryg. Leszek Suski oraz p.o. Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Patryk Maruszak. Działania lubuskich stróżów prawa przedstawił I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz. Towarzyszył mu Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, podinsp. Piotr Fabijański. Po zakończeniu posiedzenia premier Beata Szydło oraz minister Mariusz Błaszczak podziękowali strażakom, policjantom, służbom medycznym i energetykom za ich profesjonalne działania. Później uczestnicy spotkania wybrali się na tereny dotknięte przez żywioł, sprawdzić na jakim etapie prowadzone są prace naprawcze.

Orkan Ksawery, który przeszedł czwartkowego wieczoru (5 października) przez tereny zachodniej i południowej Polski wyrządził bardzo duże szkody, zarówno pod względem ludzkim jak i materialnym. W województwie lubuskim przez działanie niszczycielskiego wiatru – powalone drzewa, połamane gałęzie – występowały utrudnienia nie tylko na głównych drogach, ale również na tych o mniejszym natężeniu ruchu. Tam właśnie przez całą noc i piątkowy poranek pracowali strażacy usuwający skutki porywistego wiatru. Wspomagali ich policjanci, którzy czuwali na bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych. Często, zwłaszcza w większych miastach mundurowi kierowali ruchem na skrzyżowaniach, a na innych drogach obsługiwali zdarzenia drogowe, który miały miejsce również w związku ze skutkami nawałnic. Pilnowali także mienia Lubuszan, aby w miejscach najbardziej dotkniętych działaniami orkanu Ksawery nie dochodziło do przestępstw kradzieży – takich przypadków na szczęście nie odnotowano. Na wszystkie sygnały społeczeństwa o niebezpiecznych sytuacjach lubuscy policjanci reagowali z zaangażowaniem i starannością, aby w momentach zagrożenia dotrzeć jak najszybciej na miejsce zdarzenia i podjąć działania ratownicze.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

  • Samorząd pokryje koszty szkód po orkanie

    Samorząd pokryje koszty szkód po orkanie

    W dniach 5-6 października przez województwo lubuskie przeszedł orkan Ksawery, który spowodował zniszczenia w jednostkach podległych samorządowi województwa.

  • Policjanci pomagają przy usuwaniu skutków nawałnic (ZDJĘCIA i FILM)

    Policjanci pomagają przy usuwaniu skutków nawałnic (ZDJĘCIA i FILM)

    Zielonogórscy policjanci przez całe wczorajsze popołudnie i noc interweniowali w związku z gwałtownymi burzami które przeszły nad miastem i powiatem. Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański zarządził Akcję Policyjną i w trybie alarmowym wezwał do jednostki kilkudziesięciu policjantów. Przy interwencjach i usuwaniu skutków nawałnic przez całą noc pracowała ponad setka funkcjonariuszy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u