6-letnia Marysia czeka na Wasze wsparcie

30 październik 2017

Zbliża się rozpoczęcie Listopadowej Akcji Charytatywnej. W tym Roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" wraz z CKiR we Wschowie zbierać będzie pieniążki na maszynę do pisania Braill'em. Koszt - z potrzebnym osprzętem - to 11.000 zł.

Potrzebuje jej 6-letnia Marysia Lotka, mieszkanka Wschowy i wychowanka Przedszkola Specjalnego "Kraina Tęczy". U dziewczynki, która jest pod opieką lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii, zdiagnozowano atrofię nerwów wzrokowych i marmurkowatość kości typu dziecięcego.

Marysia systematycznie jeździ do Owińsk na naukę języka Braill'a, od pewnego czasu uczy się też pisania na maszynie, właśnie w tym języku.

- W listopadzie i grudniu odbędzie się szereg akcji, podczas których będziemy zbierać pieniążki na ten cel - mówi Jolanta Awsiukiewicz. - Inaugurację zaplanowaliśmy na 9 listopada 2017r, o godz.11:00, w Klubokawiarni "Piętro" we Wschowie. Wówczas przedstawimy małą bohaterkę tegorocznej Akcji Charytatywnej Stowarzyszenia i CKiR. Opowiemy też o zaplanowanych wydarzeniach, wśród których znajdą się m.in wydarzenia kulturalne i sportowe. Już teraz dziękujemy Andrzejowi Szczęsnemu, Adriannie Lacka-Szczęsnej i Andrzejowi Nowińskiemu - za gotowość i wsparcie naszych działań oraz organizację Biegu Mikołajkowego na rzecz Marysi oraz Jakubowi Ślipko - za coroczne wsparcie naszych działań i organizację Szkolnych Rozgrywek Piłki Halowej.

Dla tych, którzy zechcą wspomóc w zbiórce, podajemy nr konta:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera " Bliżej Autyzmu"

BS we Wschowie, nr konta: 89866900012011001372430001 - z dopiskiem: Dla Marysi Lotki

Dla przelewów zagranicznych:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "BLIŻEJ AUTYZMU"

IBAN: PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001

SWIFT CODE - GBW CP LPP - z dopiskiem: Dla Marysi Lotki.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Już 3 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak restauratorzy mogą włączyć się do akcji?

 • Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

  Brak znajomości prawa to duża przeszkoda w rozwoju biznesu. Każdy błąd może słono kosztować firmę. Szczególnie jeśli w grę wchodzą spore pieniądze! Jednocześnie nikt nie wymaga od przedsiębiorcy, aby był specjalistą w każdej dziedzinie, w tym prawa.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Z Helu do Dąbia to 575 km i taki dystans dla chorej Hani przebiegnie żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny. Akcja ma na celu rozpropagowanie aukcji i zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki, która odbędzie się w sobotę w Dąbiu pod Krosnem Odrzańskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u