Gorzów wśród inicjatorów deklaracji na rzecz seniorów​

30 październik 2017
Autor:  Ryszard Waldun
Pixabay

W Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie przez włodarzy polskich miast deklaracji o współpracy w obszarze polityki senioralnej. Wydarzenie miało miejsce podczas ogólnopolskiej konferencji „Miasta przyjazne starzeniu się”. Władze miast w tym Gorzowa Wlkp. zobowiązały się do podjęcia wspólnych prac zmierzających do wypracowania jak najlepszych rozwiązań sprzyjających tworzeniu środowiska przyjaznego ludziom starszym.

Jak nas poinformowała rzeczniczka prasowa gorzowskiego magistratu Gorzów reprezentował wiceprezydent Radosław Sujak. Sygnatariusze deklaracji powołali zespół ekspercki ds. polityki senioralnej, który będzie zajmował się obszarami kluczowymi dla rozwoju miasta przyjaznego starzeniu się. Chodzi m.in. o przestrzenie publiczne i budynki, transport, partycypację społeczną i obywatelską, komunikację, usługi, ochronę zdrowia.

Mając na uwadze starzenie się polskiego społeczeństwa samorządy lokalne mają świadomość, że z wieloma wyzwaniami z tym związanymi będą musiały radzić sobie same, niezależnie od polityki krajowej – czytamy w deklaracji. Dlatego prezydenci postanowili wyjść naprzeciw potrzebom najstarszych mieszkańców i ich rodzin. W tym celu konieczne jest podjęcie nowych inicjatyw, które pozwolą na zapewnienie godnego starzenia się, poprawę jakości życia oraz tworzenie warunków do aktywnego życia zawodowego i społecznego.

Deklaracja podpisana przez prezydentów 22 miast brzmi następująco: Deklarujemy wolę podjęcia wspólnych prac zmierzających do wypracowania jak najlepszych rozwiązań w zakresie polityki senioralnej, sprzyjających tworzeniu środowiska przyjaznego osobom, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków do godnego starzenia się w zdrowiu oraz zachowaniu możliwie jak największej aktywności i niezależności.

 • Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w pracy parlamentarnej. Zaproszenie dotyczy młodzieży stawiającej pierwsze kroki, ale już z pewną wiedzą, w dziedzinie prawa, informatyki czy dziennikarstwa.

 • Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Sytuacja finansowa wielu gmin w Polsce jest tragiczna. Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje. Samorządy muszą mierzyć się z podwyżkami cen usług, paliw czy dostaw energii. Gmina Krosno Odrzańskie jest w gronie kilkuset samorządów o charakterze miejsko-wiejskim, które dzisiaj mają potężny problem z dopięciem budżetu w zakresie wydatków bieżących.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Samorząd województwa wspiera koła naukowe na lubuskich uczelniach. Marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę na przekazanie dotacji w wysokości 211 tys. zł Uniwersytetowi Zielonogórskiemu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u