Aldona Żuk kierownik projektu dodaje, iż w projekcie bierze udział 20 osób z całej gminy Sulęcin.
Uczestnicy projektu biorą udział w działaniach środowiskowych, pomocy terapeutycznej, prawnej i doradcy zawodowego. Uczestnicy projektu mieszkający poza Sulęcinem są na zajęcia dowożeni,a jeżeli nie mają z kim zostawić dzieci pod opieką to Ośrodek Pomocy Społecznej gwarantuje opiekę w sali zabaw na terenie miasta.
Wśród trenerów, którzy prowadzą zajęcia jest sulecinianka Beata Komorowska, która jako doradca zawodowy mobilizuje uczestników projektu do powrotu na rynek pracy oraz uczy ich jak napisać profesjonalny list motywacyjny oraz życiorys. Jak podkreśla pani Beata oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Żelechowski- grupa mieszkańców biorących udział w projekcie to osoby w różnym wieku,ale też każde z nich ma doświadczenie zawodowe i bez problemu odnaleźliby się na rynku pracy.
Aldona Żuk kierownik projektu powiedziała naszej redakcji, że uczestnicy poprzednich projektów realizowanych przez OPS rozpoczęli staże lub podjęli zatrudnienie więc warto brać udział w tego typu inicjatywach Ośrodka w Sulęcinie.
Uczestnicy projektu wybrali kursy zgodnie ze swoimi predyspozycjami i oczekiwaniami na rynku pracy, które odbywać się będą w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. W ramach Programu Aktywności Lokalnej uczestnicy będą pomagać w remoncie świetlicy środowiskowej w Grochowie.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów w projekcie zaangażowane jest otoczenie uczestników tj. rodzina, sąsiedzi, społeczność lokalna,co zwiększy szanse na wzrost zaangażowania mieszkańców w rozwiązywanie lokalnych problemów społecznych.
Anna Woźniak z Drogomina i Tomasz Gaik z Grochowa podkreślają, że projekt jest bardzo dobrą okazją do podniesienia swych kwalifikacji oraz poznania się z innymi uczestnikami projektu.
Pierwsza część projektu potrwa do końca roku, a w przyszłym roku weźmie udział kolejne 20 osób.
Na zdjęciu Aldona Żuk, kierownik projektu