UZ nominowany w dwóch kategoriach do nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2017

14 listopad 2017
Autor: 

Uniwersytet Zielonogórski został nominowany do Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 w dwóch kategoriach: Engineering & Technology wspólnie z Akademią Morską w Gdyni i Politechniką Lubelską oraz w kategorii Natural Sciences wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim.

Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Nagroda Research Impact Leaders po raz pierwszy została przyznana w roku 2016 i jest częścią światowej inicjatywy wydawnictwa Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach.

Wydawnictwo Elsevier nagrodą Research Impact Leaders wyróżnia uczelnie, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie (visibility) polskiej nauki na świecie. Jest to definiowane poprzez ciągły wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalność w danej dyscyplinie.

Nagrody przyznawane są w sześciu szerokich dziedzinach nauki (według klasyfikacji OECD):

• Life Sciences/Agricultural Sciences – Nauki o życiu / Nauki rolnicze

• Engineering and Technology- Nauki inżynieryjne i techniczne

• Humanities - Nauki humanistyczne

• Medical Sciences - Nauki medyczne

• Natural Sciences - Nauki przyrodnicze

• Social Sciences - Nauki społeczne

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 nastąpi podczas uroczystej Gali w ramach konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbędzie się 27 listopada w Warszawie.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.