Patriotyczne murale w Babimoście (FILM)

03 maj 2016
Autor: 

W Babimoście powstają patriotyczne murale. Ich autorami są młodzi babimojszczanie, którzy mówią o sobie, że zmieniają szpetne, szare i zdewastowane ściany w malowidła ścienne z przekazem.

Akcję popiera urząd miasta. - Ci młodzi ludzie sami wybrali miejsce - mówi Zbigniew Woziński, z-ca burmistrza - to są stare i nie do końca zagospodarowane garaże. W pełni popieramy ich inicjatywę. 11 listopada burmistrz uhonorował tych młodych ludzi za upiększanie wizerunku miasta.

Wśród murali zauważyć można głównie tematykę historyczną, a nawet patriotyczną. Znajdziemy tam Powstanie Wielkopolskie, mural nawiązujący do nieistniejącej już jednostki wojskowej w Babimoście a także o Witoldzie Pileckim, bohaterze Armii Krajowej. Pierwszym muralem był "Od urodzenia dumny z pochodzenia".

- Jesteśmy patriotami, Polakami, kochamy Ojczyznę i to też chcemy przekazać - informuje Sebastian Kargul, założyciel grupy - chcemy przekazać wszystkim mieszkańcom, i młodym i starym historie naszego kraju, daty, ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. chcieli, żeby była wolna.

Murale można oglądać w Babimoście przy ulicy Rydza Śmigłego. Można również wspomóc malarzy.

- Ludzie nas wspierają - kontynuuje Sebastian - dostajemy datki w formie finansowej, materiałowej, od różnych firm nawet z okolic miasta. Dziękujemy z całego serca za wkład.

Właściciele garaży nie ukrywają swojego zadowolenia. - Kiedyś garaże były smutne - mówią właściciele - teraz możemy sobie powiedzieć, ja mam garaż pod huzarem, a ty pod samolocikiem.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u