DYSKOTEKA i nietrzeźwi kierowcy

03 maj 2016
Autor: 

10 nietrzeźwych kierowców zatrzymali lubuscy policjanci podczas działań „Dyskoteka”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które podróżowały do lokali i klubów zlokalizowanych w miastach. Na drogach między miejscowościami sprawdzali, czy w nocy nie poruszają się tam osoby piesze bez odblasków.

Noc z soboty na niedzielę (30.04/01.05) minęła na drogach województwa spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia. Trzykrotnie policjanci przyjeżdżali na kolizje, w których jedynie pojazdy uległy uszkodzeniu. Niestety wśród kierowców znaleźli się nieodpowiedzialni, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Lubuscy policjanci zatrzymali 10 takich osób. Wśród nich kierowca fiata, który w Trzebielu (pow. żarski) został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. 59-letni mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. Teraz odpowie za przestępstwo. Nocne działania to także niemal 90 kierowców ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia.

Lubuscy policjanci w sobotnią noc zwracali uwagę nie tylko na okolice dyskotek. Funkcjonariusze w białych czapkach kontrolowali trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów na drogach dojazdowych do miast. Podczas wielu kontroli okazywało się, że w pojeździe jest komplet pasażerów. Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznej i rozważnej jeździe. Między miejscowościami sprawdzali, czy nie poruszają się tam osoby piesze bez elementów odblaskowych. Policjanci byli także obecni w okolicach całodobowych sklepów z alkoholem i stacji paliw.

Podobne działania policjanci w całym województwie będą regularnie powtarzać. Funkcjonariusze przypominają, że dla piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców ulgi nie będzie.

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u