3 maja – świętujmy razem. Wolność i Demokracja są w nas!

03 maj 2016

3 maja 1791 roku – 225 lat temu Sejm Rzeczpospolitej uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucję. Rocznica tego wydarzenia to powód do świętowania.

– To święto przypomina nam, że Konstytucja jako podstawowy akt prawny ma zasadnicze znaczenie w życiu państw i narodów – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Z tej okazji spotykajmy się o godz. 13:30 na zielonogórskim deptaku (obok Muzeum Ziemi Lubuskiej), aby wspólnie odczytać treść najstarszej w Europie ustawy zasadniczej!

Uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Zielonej Górze rozpocznie msza święta w Kościele Katedralnym pw. Świętej Jadwigi. Następnie o godz. 12:15 władze regionu i miasta złożą kwiaty przed Obeliskiem Konstytucji 2 Maja w Parku im, gen. Józefa Sowińskiego.

O godz. 13:30 zapraszamy na zielonogórski deptak (obok Muzeum Ziemi Lubuskiej, ul. Niepodległości 15, przy ławeczce Klema Felchnerowskiego), gdzie wspólnie odczytamy treść najstarszej w Europie ustawy zasadniczej! - To Konstytucja określa podstawy ustroju państwa, jego organizację, sposób powoływania i kompetencje organów państwowych oraz podstawowe prawa obowiązki każdego obywatela – wyjaśnia marszałek Elżbieta Polak, która weźmie udział w „wielkim czytaniu”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u