Policjanci „pierwszego kontaktu” (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2017
Autor: 

Żarscy dzielnicowi z powiatu żarskiego włączyli się w kampanię informacyjno - promocyjną na temat służby policjanta „pierwszego kontaktu” w społeczeństwie. Podczas spotkań z młodzieżą oraz z seniorami przekazują ulotki z numerami telefonów i danymi ułatwiającymi kontakt z dzielnicowym. Działania ,,Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego '' prowadzone są w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez MSWiA.

Dzielnicowi z powiatu żarskiego rozpoczęli spotkania z uczniami klas gimnazjalnych, słuchaczami uniwersytetów III wieku oraz członkami klubów seniora. Działania prowadzone są pn. ,,Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego ''- jest to projekt Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. stworzony w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzielnicowy st. asp. Honoriusz Silwanowicz spotkał się z uczniami z Gimnazjum Społecznego w Żarach, Ośrodka z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Gimnazjum Katolickiego, odwiedził także Dzienny Dom Wsparcia w Żarach. Podczas spotkań policjant przybliżył nowy model funkcjonowania służby dzielnicowego i opowiadał o swojej służbie oraz o programach ,,Dzielnicowy bliżej nas” i ,,Razem bezpieczniej. Dzielnicowa sierż. Żaneta Migas przybliżyła powyższą tematykę uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 z Kunic podczas warsztatów. Młodzi ludzie bardzo chętnie wykonali portret policjantki. Funkcjonariusze podczas spotkań rozdali plakaty oraz ulotki informacyjne, na których umieszczone zostały numery telefonów służbowych dzielnicowych.

źródło: KPP w Żarach

 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-01.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-02.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-03.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-04.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-05.jpg
 •  
 • TAGI
  MS

  Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

  • Przesilenie wiosenne – jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

   Przesilenie wiosenne – jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

   Wypadanie włosów może mieć związek nie tylko z problemami hormonalnymi czy fazą rozwoju włosa, ale również z porą roku. Wiele kobiet skarży się na problem z tą kwestią właśnie wiosną. Jak sobie radzić z tym zjawiskiem?

  • Romantyczni oszuści: jak nie dać się nabrać na oszustwa na partnera

   Romantyczni oszuści: jak nie dać się nabrać na oszustwa na partnera

   W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szuka miłości online. Portale randkowe, aplikacje, media społecznościowe dają nam możliwość poznania ciekawych osób. Niestety, nie wszyscy mają szczere intencje. Wśród użytkowników Internetu kryją się także romantyczni oszuści, którzy wykorzystują uczucia innych ludzi, aby wyłudzić od nich pieniądze lub inne korzyści.

  • Jak uporać się z nietrzymaniem moczu? Polecamy bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób

   Jak uporać się z nietrzymaniem moczu? Polecamy bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób

   Nietrzymanie moczu to żaden wstyd. Obecnie jest uznawane za jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych i jest chorobą społeczną. Na całym świecie szacuje się, że z nietrzymaniem moczu zmaga się około 423 milionów osób! W tym 303 milionów kobiet i 121 milionów mężczyzn. Są sposoby na to, żeby sobie pomóc.

  • Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"

   Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"

   Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze prowadzi akcję zbierania mleka od zdrowych i chętnych kobiet. Wcześniaki potrzebują mleka kobiecego, aby lepiej rozwijać się i chronić przed infekcjami. 

  • Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

   Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

   To mali przyjaciele ogrodników. Są tak urocze, że coraz więcej osób decyduje się na to, żeby trzymać je we własnym domu! Jeże na pewno są bardzo pożyteczne, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, w szczególności, kiedy za oknem robi się coraz zimniej. Jak pomóc dzikim jeżom?

  • Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

   Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

   W sobotę, 11 listopada, na Orliku przy Gimnazjum 6 w Zielonej Górze odbędzie się mecz charytatywny na leczenie Michałka ze Słubic. Celem meczu jest nie tylko zbiórka pieniędzy ale także promocja zdrowego trybu życia i integracja społeczności. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

  Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

  Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

  Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

  Media Społecznościowe

  Top

  stat4u