Policjanci „pierwszego kontaktu” (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2017
Autor: 

Żarscy dzielnicowi z powiatu żarskiego włączyli się w kampanię informacyjno - promocyjną na temat służby policjanta „pierwszego kontaktu” w społeczeństwie. Podczas spotkań z młodzieżą oraz z seniorami przekazują ulotki z numerami telefonów i danymi ułatwiającymi kontakt z dzielnicowym. Działania ,,Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego '' prowadzone są w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez MSWiA.

Dzielnicowi z powiatu żarskiego rozpoczęli spotkania z uczniami klas gimnazjalnych, słuchaczami uniwersytetów III wieku oraz członkami klubów seniora. Działania prowadzone są pn. ,,Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego ''- jest to projekt Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. stworzony w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzielnicowy st. asp. Honoriusz Silwanowicz spotkał się z uczniami z Gimnazjum Społecznego w Żarach, Ośrodka z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Gimnazjum Katolickiego, odwiedził także Dzienny Dom Wsparcia w Żarach. Podczas spotkań policjant przybliżył nowy model funkcjonowania służby dzielnicowego i opowiadał o swojej służbie oraz o programach ,,Dzielnicowy bliżej nas” i ,,Razem bezpieczniej. Dzielnicowa sierż. Żaneta Migas przybliżyła powyższą tematykę uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 z Kunic podczas warsztatów. Młodzi ludzie bardzo chętnie wykonali portret policjantki. Funkcjonariusze podczas spotkań rozdali plakaty oraz ulotki informacyjne, na których umieszczone zostały numery telefonów służbowych dzielnicowych.

źródło: KPP w Żarach

 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-01.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-02.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-03.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-04.jpg
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie policjanci-pierwszego-kontaktu-05.jpg
 •  
 • TAGI
  Marcin Sepski

  Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

  Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

  Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

  Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

   

  Top

  stat4u