Służyć społeczeństwu, pomagać potrzebującym... (ZDJĘCIA i FILM)

09 grudzień 2017
Autor: 

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku artyści, sportowcy, politycy oraz tysiące innych osób wspierają akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. W tę piękną inicjatywę stowarzyszenia „Wiosna” włączyli się również lubuscy policjanci, przygotowując świąteczne prezenty dla jednej z gorzowskich rodzin. Wszytko po to, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze radości, a na twarzach dzieci i ich rodziców zagościła nadzieja i uśmiech.

Bycie policjantem, to nie tylko wykonywanie czynności służbowych i zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. To przede wszystkich chęć służenia innych, pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej dla siebie sytuacji życiowej. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, w którym powinniśmy się cieszyć zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Istniejąca od 2001 roku „Szlachetna Paczka” to akcja charytatywna, która łączy tysiące Polaków pomagających i przygotowujących świąteczne paczki dla najuboższych rodzin.

W tę piękną inicjatywę, wzorem lat ubiegłych włączyli się lubuscy policjanci. Akcję zbierania najpotrzebniejszych przedmiotów – żywności, środków czystości, kosmetyków, odzieży zainicjowali policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Gorzowie Wlkp. Na co dzień pochłonięci prowadzeniem postępowań przygotowawczych, przesłuchiwaniem świadków czy stawianiem zarzutów, tym razem postanowili pomóc jednej z gorzowskich rodzin, odciążając ich przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Do świątecznej akcji przyłączyli się także funkcjonariusze z pozostałych wydziałów KWP oraz policjanci z Żar. Zakupiono także kuchenkę gazową, stół z krzesłami, a także blender do przygotowywania zup i soków. Dzieci natomiast pod choinką znajdą zabawki – takie, o jakie poprosiły Świętego Mikołaja. Wszystkie prezenty zostały spakowane, a w sobotę 9 grudnia przekazane wolontariuszom stowarzyszenia „Wiosna”, aby później trafić do wybranej rodziny. Wszystko po to, aby zbliżające się święta upłynęły pod znakiem radości, a na twarzach dzieci i ich rodziców zagościła nadzieja i uśmiech.

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u