Dzielnicowi i żużlowcy wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2017
Autor: 

Dzielnicowi z żarskiej komendy uczestniczyli w imprezie mikołajkowej zorganizowanej w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Policjanci przypominali o bezpieczeństwie na drodze i obok Piotra Protasiewicza z Zielonogórskiego Falubazu, który rozdawał dzieciom mikołajkowe prezenty, przekazali najmłodszym opaski odblaskowe.

W poniedziałek 18 grudnia w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach odbyła się zorganizowana przez psycholog panią Małgorzatę Węgłowską -Kanarek, impreza mikołajkowa. Zaproszenie na to wydarzenie obok Burmistrz Żar pani Danuty Madej oraz Piotra Protasiewicza - znakomitego żużlowca i multimedalistę Mistrzostw Świata i Polski, otrzymali również żarscy dzielnicowi, a także Straż Leśna.

Impreza została zorganizowana dla dzieci ze świetlic środowiskowych, Powiatowego Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Długo wyczekiwani goście z zielonogórskiego Falubazu z kapitanem Piotrem Protasiewiczem na czele, przybyli w ,,eskorcie" policjantów. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich dzieci, które bardzo gorąco przywitały przybyłych gości. Z tej okazji dzieci zaśpiewały świąteczną piosenkę również w języku migowym. Emocje były na najwyższym poziomie, a uśmiech zagościł na twarzy każdego dziecka. Wszyscy bowiem otrzymali prezenty z rąk znakomitego żużlowca, przygotowane przez Fundację Falubaz Pomaga. Była to również doskonała okazja do przekazania przez dzielnicowych kilku ważnych wskazówek o bezpieczeństwie i nieprzecenionej roli odblasków. Policjanci przyłączyli się do darczyńców i obdarowali wszystkie dzieci opaskami odblaskowymi.

Podczas spotkania Piotr Protasiewicz przekazał czapkę z autografem, która już trafiła na licytację dla walczącej z nowotworem Alicji Wolanin, zorganizowaną przez sierż. Żanetę Migas.

źródło: KPP Żary

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u