Policyjny specjalista od ekstremalnych biegów (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2017
Autor: 

Policjant ze Świebodzina, asp. sztab. Krzysztof Gorgiel, w swoim dorobku biegów specjalnych posiada już 12 medali i szykuje się do zdobycia kolejnych: Korony Runmagedonu oraz biegu Formoza Challenge, który jest testem do wojsk specjalnych. Jego pasją jest pokonywanie wielokilometrowych tras podczas których zmierzyć się musi z szeregiem specjalnych przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem jest pogoda, wysoka lub ujemna temperatura. Nie wszyscy uczestnicy kończą zawody dlatego warto wspomnieć, że Krzysztof skończył już 40 lat.

Asp. sztab. Krzysztof Gorgiel w policji służy od 1998 roku. Aktualnie jest Technikiem Kryminalistyki, a w swojej karierze służył w Oddziałach Antyterrorystycznych. To doświadczony policjant i sportowiec, który pomimo iż przekroczył już próg 40 lat wytrzymałością i siłą zadziwić może wielu młodszych od siebie osób. W tak ekstremalnie trudny sport jakim są biegi specjalne typu Runmagedon, Terenowa Masakra czy Formoza Challenge początkowo wszedł z chęci wypróbowania swoich sił. Sprawdził się. Zaczął stawiać sobie coraz wyższe cele i podnosił poprzeczkę. Aktualne bierze udział w prestiżowych zawodach i to z myślą o medalach i pokonywaniu kolejnych czasów.

Na jego ramieniu widnieje czerwona opaska oznaczająca tzw. elitę, czyli osoby, które już dawno przestały być amatorami. Podczas wielokilometrowych biegów pokonać trzeba szereg przeszkód takich jak: deptanie szałasu – czyli konstrukcja w kształcie dachu, która zamiast poszycia posiada poprzeplatane liny, tarzan – przechodzenie nad wodą po drabince z użyciem samych ramion. W wielu przypadkach przedzierać trzeba się przez wodę, bagno, dźwigać ciężary, skakać nad ogniem czy biec w dymie, nie widząc dalej niż na parę metrów. Jak sam mówi, ten sport pozwala mu nie tylko dbać o dobrą formę oraz silę ale przede wszystkim kształtuje charakter i podnosi wytrzymałość. W pracy policjanta są to dwie bardzo ważne cechy ponieważ spotkać się można z różnymi sytuacjami.

Następne zawody, do których aktualnie się szykuję, odbędą się 16 stycznia 2018 roku w Warszawie. To zimowy Runmagedon, jeden z etapów koniecznych do zdobycia Korony Runmagedonu oraz Weterana. Łącznie w 2018 roku planuje wystartować w 18 tego typu biegach. Najtrudniejszym z nich ma być Formoza Challenge, która jest odzwierciedleniem testu sprawności do elitarnej wojskowej jednostki specjalnej.

źródło: KPP Świebodzin

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • II Półmaraton Świebody i Sulecha, czyli biegiem ze Sulechowa do Świebodzina

  II Półmaraton Świebody i Sulecha, czyli biegiem ze Sulechowa do Świebodzina

  24 marca 2019 r. po raz drugi odbędzie się Półmaraton Świebody i Sulecha. Biegacze wystartują z placu Ratuszowego w Sulechowie i po przebiegnięciu 21 kilometrów i 97 metrów wbiegną na metę na placu Jana Pawła II w Świebodzinie.

 • Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

  Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

  Zbliża się impreza sportowa dla całych rodzin. Doskonała zabawa, zdrowie i pomoc, czyli przed nami się trzecia edycja Charytatywnego Biegu Dobrych Mikołajów w Zielonej Górze.

 • VI Bieg Niepodległości Żagań

  VI Bieg Niepodległości Żagań

  11 listopada w sobotę w Żaganiu odbędzie się Bieg Niepodległości. Organizatorzy wydarzenia zapewniają wiele atrakcji i dobrą zabawę. Zbliża się koniec zapisów, chętnych nie brakuje.

 • Bieg Jeża

  Bieg Jeża

  Tegoroczny Bieg Jeża to już piąta edycja. Celem wydarzenia jest zebranie żywności i materiałów dla zwierząt ze schroniska.  Uczestnicy biegnąc pomagają i mogą przebrać się za patrona wydarzenia i biec w przebraniu. Najciekawsze kostiumy zostaną nagrodzone. Szykuje się dobra zabawa.

 • Biegnij - daj posiłek

  Biegnij - daj posiłek

  Już po raz trzeci PKO Bank Polski zaprasza na charytatywny bieg sztafetowy pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegra się 16 września w sobotę równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u