Relacja z wystawy Doroty Bulińskiej

29 styczeń 2018
Zbąszyńskie Centrum Kultury

„Soma” Doroty Bulińskiej to pierwsza w tym roku wystawa, jaką mieliśmy przyjemność podziwiać w Galerii Baszta w Zbąszyniu.

To intymna podróż do świata kobiet zaprezentowana z punktu widzenia autorki. Jak sama mówi, fotografuje kobiety, ponieważ je rozumie.

Każda sesja poprzedzona jest spotkaniami, które otwierają i modelki, i samą Dorotę. Choć tytuł „Soma” sugeruje oderwanie od aspektu psychicznego, duchowego i społecznego, to właśnie poprzez zaprezentowaną zawoalowaną cielesność, każdy odbiorca ma możliwość zajrzeć w ten tajemniczy świat kobiecego psyche.

Na wernisaże w Baszcie zapraszamy raz w miesiącu. Najbliższa – lutowa, będzie prezentowała efekty prac dzieci, które podczas ferii wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych w Zbąszyńskim Centrum Kultury przez Ireneusza Solarka. O możliwości zapisów na rozmaite zajęcia feryjne będziemy jeszcze informować.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u