Ponad 40% Polaków spędza ferie zimowe w domu

29 styczeń 2018
Autor:  Katarzyna Łukasik
dronlubuski.pl

Prawie co drugi Polak nie wyjeżdża nigdzie w trakcie trwających właśnie ferii zimowych – wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie Grupy KRUK*. Tylko niespełna 10% Polaków decyduje się na wyjazd zagraniczny.

Zimowe wyjazdy popularne są przede wszystkim wśród osób młodych, w tym studentów. Prawie 50% osób w wieku do 24 lat zdecydowało się spędzić ferie na wyjeździe w Polsce. Tylko 28% z nich zadeklarowało brak planów wyjazdowych. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej wśród przedstawicieli starszych pokoleń.

- Ponad połowa Polaków po 25. roku życia nie planuje zimowych wyjazdów. Wydatki na zimowy odpoczynek znacznie nadwyrężają budżet każdej rodziny, dlatego bardzo często Polacy decydują się wysłać na ferie swoje dzieci, a sami zostają w domu – tłumaczy Agnieszka Salach z Grupy KRUK.

Będąc na zimowych wczasach, niezależnie czy w Polsce, czy też za granicą, musimy liczyć się z dużymi wydatkami. Co piąty badany zadeklarował, że wyda na taką eskapadę od 400 do 800 złotych na osobę. 15% Polaków przyznało, że na ten cel przeznaczy mniej (poniżej 400 złotych).

Narciarskie wyjazdy kosztują niemało, bo musimy wziąć pod uwagę nie tylko noclegi, ale też wyżywienie, karnety, przygotowanie sprzętu czy wieczorne atrakcje, jak np. wyjście do restauracji. Doba w trzygwiazdkowym hotelu w Zakopanem może kosztować nas nawet ponad 120 złotych za osobę, a dzień na nartach – ponad 80 złotych.

– Krótki wyjazd to często prawdziwe wyzwanie dla naszego portfela. Mediana zarobków, według ostatnich danych GUS, wynosiła lekko ponad 3,5 tysiąca złotych brutto. Tygodniowy pobyt kilkuosobowej rodziny w górach może kosztować nawet równowartość jednej pensji – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK.

A jak wydać mniej na urlop zimowy? W przyszłym roku zaplanować go jak najwcześniej. Najlepiej już jesienią sprawdzać ceny hoteli i rezerwować noclegi, a niezbędne akcesoria kupić przed sezonem.

* Badanie zostało zrealizowane w dniach 22.-24.01.2018 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Firma KRUK S.A. jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Główna siedziba Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ok. 2,7 tys. osób (stan na kwiecień 2017 r.).

 • Jakie korzyści płyną z jazdy rowerem zimą?

  Jakie korzyści płyną z jazdy rowerem zimą?

  Nawet, kiedy pogoda za oknem nie sprzyja, warto przesiąść się na rower. Jak to mówią, nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór. Zarzuć na siebie zimową albo przeciwdeszczową kurtkę i w drogę! Wybierając rower jako podstawowy środek komunikacji, sporo zyskasz, a poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści.

 • Polskie ferie w pełni. Zaplanuj zimowe szaleństwo

  Polskie ferie w pełni. Zaplanuj zimowe szaleństwo

  Polskie ferie w pełni. I choć największe mrozy i śnieżyce póki co za nami, warto ten czas spędzić głównie na świeżym powietrzu. Najbardziej popularne narty i deski snowboardowe czekają. Czekają również stoki. Który sport będzie przyjemniejszy, łatwiejszy do nauki, bezpieczniejszy, przeczytaj wybierz, spróbuj i przekonaj się.

 • Chcesz mieć lodowisko? Przyjedzie straż pożarna. Wystarczy zgłoszenie

  Chcesz mieć lodowisko? Przyjedzie straż pożarna. Wystarczy zgłoszenie

  Strażacy gaszą pożary czy wyjeżdżają do wypadków, ale... robią też lodowiska. To na ferie zimowe. Gdzie się zgłosić z prośbą?

 • Auto nie odpala na mrozie? Straż Miejska ma nowe urządzenie (ZDJĘCIA)

  Auto nie odpala na mrozie? Straż Miejska ma nowe urządzenie (ZDJĘCIA)

  Samochód nie odpala na mrozie? W Zielonej Górze z pomocą przyjdzie Straż Miejska. Pierwsze działania już za nimi.

 • Radny z Zielonej Góry zachęca mieszkańców do czyszczenia budek lęgowych

  Radny z Zielonej Góry zachęca mieszkańców do czyszczenia budek lęgowych

  Radny z Zielonej Góry zachęca mieszkańców do czyszczenia budek lęgowych. Podkreśla, że budki zapewniają ptakom bezpieczne i ciepłe miejsce a po sezonie lęgowym mogą być zanieczyszczone odchodami, piórami, pasożytami i resztkami gniazd.

 • Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

  Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

  Dziś trudno wyobrazić sobie dom bez pluszaków. Dzieci je wprost uwielbiają. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie 25 listopada. To dobra okazja do tego, żeby uczcić go w wyjątkowy sposób, a dzieciom zaproponować ciekawe zabawy. W artykule przedstawiamy kilka propozycji.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u