Uprzejmy jak... kierowca autobusu

05 kwiecień 2018
Autor: 
Uprzejmy jak... kierowca autobusu newslubuski.pl

Wśród kierowców często można spotkać opinię, że osoby za kółkiem autobusów miejskich nie liczą się z innymi kierującymi. Bardzo często wyjeżdżają z przystanku wpychając się na pas jezdni ponieważ "mają pierwszeństwo". 

Według kodeksu drogowego kierujący, który zbliża się pojazdem do przystanku autobusowego w terenie zabudowanym, jest zobowiązany zmniejszyć prędkość a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu. To tak gwoli wyjaśnienia. 

Jak się okazuje w Zielonej Górze nie brakuje kulturalnych kierowców autobusów. 

We wtorek, 3 kwietnia w godzinach porannych kierująca autobusem linii nr 9 zatrzymała się za wiaduktem na ulicy Zjednoczenia, aby przepuścić kierowcę samochodu ciężarowego. Ruch w tym czasie był spory a wyjazd z ulicy Objazdowej utrudniony. 

Przy tych wszystkich złych przykładach naświetlanych w ostatnim czasie, trzeba też pokazać, że "wrzucanie do jednego worka" wszystkich kierowców jest bardzo niesprawiedliwe.  Pozdrawiamy Panią, kierowcę z autobusu linii nr 9. 

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u