MOPy na S3 mają pojawić się do końca roku...

11 maj 2016
Autor: 
Droga S3 Katarzyna Mayer Bzowa

Użytkownicy drogi S3 czekają na wybudowanie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) na trasie Sulechów - Międzyrzecz.

Obecnie na odcinku ponad 150 km nie ma żadnego punktu, gdzie można odpocząć. Trzeba zjechać na jednym z kilku węzłów. Podobnie jest w przypadku, gdy kierowca musi zatankować auto czy usunąć małe awarie. Przypomnijmy, że 29. marca na tym odcinku doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym to zginęło 6 osób. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał na pobocze, aby uzupełnić płyny techniczne. Wjechał w niego kierujący fordem transitem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w czerwcu 2015 roku podpisała umowę z firmą Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o, na zaprojektowanie i budowę takich miejsc.

W jej wyniku na odcinku trasy S3 od Międzyrzecza do Sulechowa powstanie para MOP-ów, po jednym z obu stron drogi: MOP „Kępsko Wschód" i MOP „Kępsko Zachód".

Jak poinformowała nas Anna Jakubowska, rzecznik Oddziału GDDKiA w Zielonej Górze - wykonawcy są już po pierwszym etapie, czyli po zaprojektowaniu, teraz czekają na wszelkie pozwolenia, po których ruszy budowa. Termin realizacji zadań wynosi 18 miesięcy. Prace powinny zakończyć się na przełomie grudnia 2016 i stycznia 2017 roku.

Zadanie obejmuje opracowanie projektu i budowę niezbędnej infrastruktury m.in.:

  • parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych,
  • chodniki,
  • elementy bezpieczeństwa ruchu,
  • toalety,
  • miejsca wypoczynku wraz z elementami małej architektury (ławki, place zabaw, elementy siłowni zewnętrznej).

Na tym etapie nie pojawią się stacje paliw, ani obiekty gastronomiczne. Niemniej jednak prowadzone będą w dalszej mierze starania o pozyskanie operatorów, którzy wybudują w późniejszym czasie zarówno stacje paliw jak i restauracje.

Strabag wybuduje również MOP między Międzyrzeczem a Gorzowem Wlkp. a firma Maldrobud wykona dwa miejsca obsługi podróżnych w rejonie węzła Marwice, ok. 10 km od Gorzowa Wlkp. w kierunku Szczecina.

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u