Tak ma wyglądać szpital dziecięcy w Zielonej Górze. Zaplanowano oddziały, których nie ma żadna lubuska lecznica

27 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Jest wizualizacja szpitala dziecięcego w Zielonej Górze. Zaplanowano oddziały, których nie ma żadna lubuska lecznica lubuskie.pl

Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze to obecny priorytet samorządu województwa. Wiemy już jak będzie wyglądał nowy szpital. - Robi ogromne wrażenie. To nie tylko nowoczesny sprzęt do ratowania życia najmłodszych pacjentów, to także nowoczesny design. Całość spełnia standardy współczesnej medycyny - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Budowa Centrum rozpocznie się już jesienią tego roku. Szpital powstanie przy ul. Waryńskiego na miejscu byłego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Budynek o powierzchni ponad 14 tys. m2 będzie mieścił przeszło 170 łóżek szpitalnych. Ma mieć pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną.

- W CZMiD znajdziemy specjalistyczne, kompleksowe oddziały, na których lekarze zajmą się dziećmi od narodzin do 18 roku życia - tłumaczy dr Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego. W budynku utworzony zostanie m.in. Oddział Pediatrii Ogólnej, Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Onkologii Dziecięcej, Oddział Położnictwa z traktem porodowym i salą cięć cesarskich, a także Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci.

Nowoczesny szpital wraz z wyposażeniem będzie kosztuje 112 mln złotych. Wykonawcą została firma Mostostal Zabrze. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na koniec października 2020 roku. Z kolei Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przyjmie pierwszych pacjentów już w 2021 roku.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u