Rajska muzyka w Paradyżu już w ten piątek!

15 sierpień 2018
Rajska muzyka w Paradyżu już w ten piątek! Fot. Krzysztof Kubasiewicz - Lubuskie.pl

W piątek, 17 sierpnia oficjalnie rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Raju”. To prawdziwa uczta dla koneserów i melomanów. Muzyka dawna rozbrzmi w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Paradyżu.

- Jak co roku od 16 lat, w połowie sierpnia, zapraszamy do pocysterskiego klasztoru w lubuskim Paradyżu-Gościkowie na festiwal „Muzyka w Raju”. Na XVI edycję tego niezwykłego muzycznego spotkania złożą się 22 koncerty. Dominować będzie muzyka barokowa, którą jednak jak zawsze umieszczamy w szerszym kontekście rozciągającym się od XIII do początków XIX wieku – tłumaczył Cezary Zych prezes Fundacji Muzyki Dawnej „CANOR”, dyrektor i organizator festiwalu.

Melomani spotkają w Paradyżu starych znajomych, ale też wiele nowych twarzy, m. in. dwa zespoły wokalne – Profeti della Quinta oraz nowy projekt Marca Mauillona – Les Polysolistes. Troskę o muzykę średniowieczną przekazano w ręce Argentyńczyka, Rogera Helou i jego tria Le Souvenir. Pierwszy raz w Paradyżu wystąpi klawesynista Justin Taylor z zespołem Le Consort. Wśród solistów i członków orkiestry Kore znajdą się m.in. japońska śpiewaczka Yukie Sato, skrzypkowie Aira Maria Lehtipuu i Fredrik From, klawesyniści Marcus Mohlin i Marianna Henriksson, Jesenka Balic Zunic z violą d’amore oraz wielkopolski dudziarz – Adam Kaiser.

- Lubuskie od kilku lat wspiera festiwal. U nas gramy rockowo na Pol’and’Rock, ale chętnie sięgamy też po spokojne, szlachetne dźwięki. W Paradyżu można po prostu odpocząć, zatrzymać się na chwilę. Muzyka w Raju promuje nasz region, przyciąga nie tylko koneserów. My również kształcimy słuchaczy i to jest dla mnie ogromna wartość – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj

Lubuskie.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u