Już od dziś darmowe przejazdy autobusami MZK w Zielonej Górze. Skorzystają uczniowie do 20 roku życia

01 wrzesień 2018
Autor:  Redakcja
Darmowe przejazdy autobusami MZK w Zielonej Górze. Skorzystają uczniowie do 20 roku życia MZK ZG, UM ZG

Już od soboty, 1 września, w zielonogórskim MZK obowiązują bezpłatne przejazdy dla uczniów do 20 roku życia. Skorzystają nie tylko zielonogórzanie, lecz również dzieci z innych miast i województw, a także z zagranicy.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Zielona Góra z bezpłatnych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do końca roku szkolnego, w którym uczeń kończy 20 lat.

Aby bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, wystarczy spełnić jeden z dwóch warunków:

  • Mieć ważną legitymację szkolną,
  • Posiadać zweryfikowaną e-kartę wydaną przez MZK.

- Zapraszamy rodziców dzieci do wyrabiania e-kart w punktach sprzedaży biletów na podstawie dokumentu ze zdjęciem i wypełnionego wniosku. Uczniowie, którzy mają już e-kartę wystarczy, że przyjdą z ważną legitymacją szkolną i zostanie im zapisane uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na okres ważności legitymacji. Przypominamy też, że dzieci do lat 7 mogą również jechać za darmo na podstawie oświadczenia o wieku dziecka osoby opiekującej się nimi w czasie podróży - mówi Monika Zapotoczna z Biura Prezydenta Miasta.

W Zielonej Górze o tym projekcie mówiło się już od dawna. Głównym warunkiem do jego realizacji był zakup elektrycznych autobusów. Miasto ocenia, że darmowa komunikacja dla uczniów wyniesie rocznie około 2 mln złotych. - Oszczędność wynika z zakupu nowych autobusów dla MZK. Dzięki temu uda się wygospodarować środki na bezpłatne przejazdy - mówił Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u