Nie deptać pamięci

19 wrzesień 2018
Autor:  Redakcja
Nie deptać pamięci dronlubuski.pl

„Nie deptać pamięci” - to tytuł filmu dokumentalnego, którego bohaterami są społecznicy z Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej.

Od 1959 roku, czyli już prawie 60 lat pokazują jak z pasją oraz ogromnym zaangażowaniem można przywracać pamięć ziemi krośnieńskiej. Przede wszystkim – tę historię, która jest znana jeszcze niewielu. Starają się upamiętniać wydarzenia i fakty z najbliższego regionu. Tłumaczą dosłownie i w przenośni, że nie wolno deptać pamięci. Postanowili uporządkować i uhonorować miejsca po byłym dużym obozie jenieckim z czasów I wojny światowej w Kamieniu koło Krosna Odrzańskiego Jeden z pasjonatów towarzystwa zdecydował się nawet zbudować makietę tego obozu. Jednak o tym i o innych swoich inicjatywach opowiedzą już sami bohaterowie.

Zapraszamy zatem do obejrzenia filmu pt. „Nie deptać pamięci”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u