Jazz u Klema. Koncert zespołu Trelecaster

19 wrzesień 2018
Autor: 
Jazz u Klema. Koncert zespołu Trelecaster Pixabay

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w czwartek, 27 września 2018 r (czwartek) o godz. 19.00 na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum.

Przy stoliku Klema Felchnerowskiego odbędzie się koncert plenerowy*, podczas którego wystąpi zespół Trelecaster w składzie: Jarek Treliński (gitary, wokal), Jose Torres (instrumenty perkusyjne), Natalia Szczypuła (wokal), Piotr Treliński (gitary), Żenia Betliński (bas), Wojtek Buliński (perkusja).

Program wieczoru:

- wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak

- koncert zespołu Trelecaster

TRELECASTER, zespół grający współczesną, autorską muzykę instrumentalną, która łączy w sobie elementy wielu gatunków. Wyróżnia się zapadającymi w pamięć melodiami, przestrzennym brzmieniem, dynamiczną sekcją rytmiczną i pełnymi inwencji improwizacjami. Koncerty grupy potwierdzają, że ich muzyki słucha się z dużą przyjemnością i stale rosnącym zaskoczeniem.

Twórczości zespołu nie da się porównać z niczym, co znane jest obecnie na polskim rynku. To muzyka użytkowa, w dobrym tego słowa znaczeniu, bez „terminu ważności do spożycia”.

Założycielami zespołu są Jarek Treliński i Piotrek Treliński. Pierwszy z nich to gitarzysta od lat grający w zespole Raz Dwa Trzy, a w przeszłości w duecie Kulczyński-Treliński i w zespole Feeling Station. Utwór „Trudno nie wierzyć w nic”, do którego napisał muzykę, został uhonorowany Fryderykiem za najlepszą piosenkę roku 2004. Piotrek Treliński to gitarzysta młodego pokolenia, aktywnie działający na wrocławskiej scenie muzycznej, swobodnie poruszający się w różnych stylistykach i gatunkach muzycznych.

Wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

* W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Witrażowej MZL.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u