VIII Lubuski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Zielonej Góry (FOTORELACJA)
Wyróżniony

06 styczeń 2019
Autor: 
VIII Lubuski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Zielonej Góry Redakcja

6 stycznia, o godzinie 13:30, spod kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze wyruszył barwny Orszak Trzech Króli. Mnóstwo zielonogórzan wzięło udział w barwnym i uroczystym wydarzeniu, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników.

O godzinie 12 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze odbyła się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie, spod kościoła wyruszył barwny orszak którego trasa wiodła przez zielonogórski deptak bezpośrednio pod ratusz na Starym Rynku. 

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników Orszaku Trzech Króli szereg niespodzianek. Korowód zatrzymywał się na trasie trzykrotnie. Na Placu Bohaterów chór zespołu górali bukowińskich zaśpiewał dawne góralskie kolędy i pastorałki. Przy lubuskim teatrze odbyło się przedstawienie pt. "Dwór Heroda". Pod ratuszem obok stajenki betlejemskiej rozstawiona została scena, gdzie odbyło się ostatnie przedstawienie - "Misterium Trzech Króli". 

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u