Pięć tysięcy zł nagrody za wskazanie sprawcy skatowania Oliego

08 styczeń 2019
Autor: 
Pięć tysięcy zł. nagrody za wskazanie sprawcy skatowania Oliego Redakcja

O skatowanym Olim pisaliśmy jako pierwsi już w niedzielę, 6 stycznia. Wczoraj piesek przeszedł zabieg enukleacji oka. To zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu gałki ocznej wraz z częścią nerwu wzrokowego.

W niedzielę nad ranem mieszkaniec miejscowości Borowiec koło Nowej Soli podczas spaceru ze swoim psem usłyszał w środku lasu skomlenie. - Byłem już od domu około 500-600 metrów kiedy usłyszałem piski - mówi Dariusz Złotnicki. - Zatrzymałem się a mój pies poleciał w miejsce skąd dochodziły dźwięki. To Aleks znalazł tego pieska. Zobaczyłem wystające z ziemi nogi.

Pan Dariusz wykopał psa i pobiegł do domu po samochód. Po powrocie razem z żoną wrzucili informację na facebooka. 

- Post szybko trafił do wolontariuszy Biura Ochrony Zwierząt z Nowej Soli - informuje Iza Kwiatkowska, szefowa zielonogórskiego oddziału BOZ. - Zwierzak został przewieziony do lecznicy dla zwierząt lek. wet. Barbary Hanusz w Zielonej Górze. Jego stan był bardzo poważny. Był wychłodzony, niedożywiony, dwukrotnie uderzony ciężkim przedmiotem w głowę. Na szczęście nie miał obrażeń kręgosłupa. Nie ma urazu kości.

Dr Hanusz ostrożnie podchodzi do rokowań. - Jeszcze jest za wcześnie aby ocenić dokładny stan zdrowia psa - przekazuje Barbara Hanusz. - Musimy czekać. 

Piesek wczoraj otrzymał nowe życie i nowe imię. Od teraz zwie się Oli - na cześć swojego wybawcy - owczarka Aleksa. 

Oprawcy Oliego w myśl art. 35, Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt - grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wolontariusze Biura Ochrony Zwierząt postawili sobie za cel honoru znalezienie kata Oliego i przekazali 5 000 zł dla osoby, która przyczyni się do wskazania winnego. Każdy może wesprzeć Biuro na ratujemyzwierzaki.pl/en/zakopanyzywcem. Liczy się każda złotówka. 

AKTUALIZACJA:

Do akcji przyłączył się znany sportowiec, Marcin "Różal" Różański. Wczoraj na swoim profilu facebookowym poinformował, że dołącza się do nagrody za ujawnienie kata Oliego i przekazuje na ten cel kwotę 10 000 zł. 

"Błagam, znajdzmy tego (...) zwyrodnialca, zanim znajdą to coś organy ścigania.Udostepniajcie i działamy. Zakaz litości dla (...). Za prawdziwe wskazanie mi (...) będzie wysoka nagroda 10000 zl. Anonim ma być 100% pewny, anonimowość 1000000%. Modl się (...), bo mam nadzieję, że za taką kwote nawet twoi bliscy cię wydadzą, a wiedząc o tym co zrobiłaś i nie reagując są tyle samo warci co ty (...)"

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u