Zdewastowano orlik w Kożuchowie. "Dziękuję młodzieży za tak wspaniałe wykorzystywanie obiektów"

22 styczeń 2019
Autor: 
Zdewastowano orlik w Kożuchowie Paweł Jagasek

Przed kilkoma dniami akty wandalizmu można było zauważyć w Zielonej Górze, gdzie zniszczono elementy placu zabaw przy Palmiarni. Teraz komuś mocno nie przypadł do gustu orlik w Kożuchowie. To już prawdziwa plaga. Sytuacja mocno zdenerwowała burmistrza. Wyznaczył on nawet nagrodę za wskazanie sprawców.

Orlik daje możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci. Młodzież zamiast siedzieć przed komputerem może przyjść i w zupełnie inny sposób zagospodarować swój wolny czas. To także ważna sprawa dla mieszkańców, niezależnie od wieku.

Niestety, nieznani sprawcy postanowili zdewastować jeden z takich obiektów, który został ulokowany przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. Sytuacja najgorzej wygląda tuż koło pomieszczeń, gdzie składowany jest sprzęt. Całość wygląda jak pobojowisko.

Sprawą zainteresował się Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagrasek. - Dziękuję młodzieży za tak wspaniałe wykorzystywanie obiektów sportowych. Jestem z Was dumny, róbcie tak dalej a dojedziecie w swoim życiu daleko - komentuje na swoim profilu na portalu społecznościowym. Ponadto postanowił znaleźć sprawców tego incydentu. Wyznaczył nawet nagrodę za ich wskazanie. - Drodzy mieszkańcy daję nagrodę pieniężną osobie, która wskaże mi tych odważnych bohaterów - dodaje.

Zdenerwowani są również mieszkańcy Kożuchowa oraz pobliskich miejscowości. - Weź tu inwestuj w młodych, brak poszanowania dla czyjejś pracy i drugiego człowieka - pisze Pan Adam. - Nie ma już słów na opisywanie ciągłych tego typu sytuacji - dodaje Pani Marta.

 • Feel i Baranovski gwiazdami piątej odsłony Święta Województwa Lubuskiego 2022 w Kożuchowie

  Feel i Baranovski gwiazdami piątej odsłony Święta Województwa Lubuskiego 2022 w Kożuchowie

  2 września 2022 r. wszystkie drogi prowadzą do Kożuchowa, gdzie odbędzie się piąta, ostatnia tego lata, odsłona Święta Województwa Lubuskiego.

 • Kamienica w Kożuchowie w finale Baumit Life Challenge 2022! (FILM)

  Kamienica w Kożuchowie w finale Baumit Life Challenge 2022! (FILM)

  Rywalizacja o miano Europejskiej Fasady Roku i tytuł Life Challenge Award 2022 nabiera rumieńców. Spośród ponad 300 elewacji jury wyłoniło 36 finalistów. Najliczniejszą grupę stanowią realizacje z Polski. Jest wśród nich również wyremontowana kamienica „Pod Aniołem”, mieszcząca się przy ul. Traugutta 11 w Kożuchowie.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

 • Sulechów: Wyznał miłość dziewczynie na murach szkoły

  Sulechów: Wyznał miłość dziewczynie na murach szkoły

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który wyznawał miłość swojej dziewczynie niszcząc przy tym elewację budynku szkoły. Sulechowscy policjanci szybko ustalili jego dane. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Będzie musiał także naprawić spowodowane przez siebie szkody.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u