Bomber wycofuje swoje zeznania

30 maj 2016
Autor: 
Policja Dolnośląska

Paweł R. mieszkaniec Szprotawy - znany jako Bomber z Wrocławia, który w zeszłym tygodniu zostawił we wrocławskim autobusie bombę domowej roboty, wycofuje swoje zeznania.

Mężczyzna przyznał się tylko do pozostawienia w autobusie ładunku, a nie do działalności terrorystycznej czy zamiaru zabicia wielu osób.

- To nie jest zmiana linii obrony - mówi Łukasz Wójcik, adwokat Pawła R. - kiedy podejrzany zapoznawał się z treścią zarzutu, być może nie do końca zrozumiał wszystkie okoliczności, które były w zarzucie opisane. Przed sądem wyjaśnił krótko, w jakim etapie uznaje swoje zawinienie.

Taka linia obrony może mieć wpływ na dalszy przebieg sprawy. Za zamiar zabicia wielu osób może grozić nawet dożywocie, za nastraszenie najwyżej kara kilku lat więzienia.

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u