Przebudowa wiaduktu w Zielonej Górze - miasto ogłasza przetarg. Czy zdążą do sierpnia?

05 marzec 2019
Autor: 
Przebudowa wiaduktu w Zielonej Górze. Miasto ogłasza przetarg Redakcja

Czy prace przy wiadukcie kolejowym na ulicy Batorego w Zielonej Górze wreszcie się zakończą? Mieszkańcy są zdenerwowani, a Urząd Miasta ogłasza przetarg na przebudowę drogi. Magistrat czeka na oferty przedsiębiorstw do 18 marca, natomiast PKP zapewnia, że roboty zakończą się już w sierpniu.

Prace budowlane związane z przebudową wiaduktu kolejowego planowo miały zakończyć się pod koniec września 2018 roku. Termin nie został jednak dotrzymany z uwagi na utrudnienia z jakimi spotkali się budowlańcy. Wówczas do harmonogramu robót należało dodać jeszcze wzmocnienie przyczółków oraz przeniesienie niezinwentaryzowanych kabli.

Z powodu dodatkowych prac, termin robót był nieustannie przekładany. Z początku mówiło się o końcu ubiegłego roku, lecz obecnie jest to już sierpień 2019 roku. - Aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie przyczółków. Obiekt będzie szerszy, zaopatrzony w jezdnię umożliwiającą dwukierunkowy ruch autobusów oraz dwa chodniki. Drogę pod wiaduktem będzie budowało Miasto Zielona Góra - informował w styczniu Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W piątek, 1 marca, miasto faktycznie ogłosiło przetarg na przebudowę drogi w obrębie wiaduktu. Zamówienie obejmuje rozbiórkę jezdni i chodników, zaprojektowanie kanalizacji deszczowej, wycinkę drzew i krzewów oraz przesadzenie rosnącej magnolii. Przetarg zakłada także wykonanie nowej drogi i chodników oraz rozbiórkę pobliskiego budynku mieszkalnego i gospodarczego wraz z drewnianą wiatą.

Termin zakończenia prac zapisany w przetargu wskazuje na 31 sierpnia 2019 roku. Czy mieszkańcy Zielonej Góry mogą jednak spodziewać się zakończenia robót zgodnie z planem? Problem dotyczy przede wszystkim kierowców, ale również pieszych, którzy bardzo często nielegalnie przechodzą na drugą stronę wiaduktu przez torowisko.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u