„WYGRYWAMY BO POMAGAMY”- Lubuska Policja i SP 13 stanęli na wysokości zadania (ZDJĘCIA)

22 marzec 2019
„WYGRYWAMY BO POMAGAMY”- Lubuska Policja i SP 13 stanęli na wysokości zadania. Event dla Kuby i Oktawiana z ogromnym zainteresowaniem (ZDJĘCIA) Lubuska Policja

Siła, wiara, empatia, pomoc, solidarność i wsparcie to słowa, które w czawartek /21 marca/ odmieniane były przez wszystkie przypadki. A to za sprawą eventu organizowanego wspólnie przez Lubuską Policję i SP 13 w Gorzowie Wlkp. Cel dawno wyznaczony i wszystkim już znany- pomoc dla Kuby i Oktawiana- syna policjanta.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób pierwsza odsłona tego wydarzenia sprawiła, że udało się zebrać ponad 22 tys. zł. Dziękujemy!

Stało się! Wydarzenie, które od kilku tygodni zapowiadane było w środkach masowego przekazu i organizowane od podstaw zostało zrealizowane z ogromnym sukcesem. Szkoła Podstawowa nr 13 w Gorzowie Wlkp w czwartek pękała w szwach. Ale warto wspomnieć jak w ogóle narodził się ten pomysł. Dyrekcja tej placówki zaproponowała, aby wspólnie z Lubuską Policją zorganizować event, który w rezultacie doprowadzi do zebrania środków finansowych niezbędnych do pomocy 12-letniemu Kubie oraz 13-letniemu Oktawianowi- uczniów tej szkoły. Przez minione kilka tygodni to wyścig o coraz to bardziej oryginalne i nowatorskie pomysły, które pomogłyby w realizacji tego celu. Impreza dzięki doskonałej promocji w środkach masowego przekazu, uzyskała duży rozgłos. O sytuacji chłopców dowiedziało się wielu, także spoza województwa lubuskiego. Bardzo duża mobilizacja ze strony policjantów i pracowników cywilnych Policji.

Inwencja, zaangażowanie i pomoc sprawiły, że do licytacji i sprzedaży zostało przekazanych mnóstwo przedmiotów. Od gier planszowych, po maskotki, książki, a nawet znaczki pocztowe, obrazy czy rzeźby. Organizatorzy zapewnili specjalny kiermasz świąteczny, podczas którego istniała możliwość posilenia się pysznymi ciastami i kupnem kartek świątecznych. W pomoc chłopcom włączyły się również jego koleżanki, koledzy i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 13, do której uczęszczają. I to właśnie dla nich, zorganizowane specjalne, charytatywne przedsięwzięcie pod nazwą: „WYGRYWAMY, BO POMAGAMY”.

Najbardziej atrakcyjnym momentem tego wydarzenia z pewnością był mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami, a przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 13. Zapowiadana walka o każdy centymetr boiska miała miejsce. Ale z duchem rywalizacji w parze szło również przekonanie o jedności i wspólnym celu jakim jest pomoc dla Kuby i Oktawiana. Nie tylko sala ale wręcz cała szkoła pękała w szwach i to bez wątpienia spektakularny sukces organizatorów. Pokazujący również wrażliwość i empatię innych dla tych, co tej pomocy potrzebują. Sam mecz miał różne oblicza. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszli przedstawiciele SP 13. Ale nie zapominajmy, że tak naprawdę najważniejszy mecz rozgrywa Kuba i Oktawian. I to oni muszą z tej rywalizacji wyjść zwycięsko. I my im w tym pomagamy!

To wydarzenie, którego druga odsłona odbędzie się już 6 kwietnia, pokazało w bardzo transparentny sposób jak ogromny potencjał drzemie w młodych. Ile pozytywnej siły i engergii włożyli w to spotkanie. I ile jeszcze tej energii i dobroci płynącej z głębi serca przekazali chłopcom. Bo ta siła mentalna bez wątpienia jest także przez nich odczuwalna i niezwykle cenna. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, policjantów, pracowników cywilnych Policji, dyrekcji w osobach Pani Jolanty Sikory oraz Adriany Borek, nauczycieli, całemu gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wlkp., sponsorom, dziennikarzom, wszystkim tym, którzy byli związani z tym projektem możliwe było zrealizowanie pięknego i wartościowego przedsięwzięcia. Wszyscy pokazaliśmy, że warto się jednoczyć, aby pomagać innym. To to jednoczyć się skutecznie. Dziękujemy i już zapraszamy na 6 kwietnia, aby zasilić zebraną kwotę kolejnymi złotówkami i przekazać je na pomoc chłopcom.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u