Mistrzowie Rachunków uczą się w Witnicy

28 marzec 2019
Autor:  Ryszard Waldun
Mistrzowie Rachunków uczą się w Witnicy Ryszard Waldun

Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy wygrał wojewódzki konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków". Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Jakub Kacprzak, uczeń witnickiej szkoły. Brawo!

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XIV Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” przeznaczony dla Branżowych Szkół I Stopnia Województwa Lubuskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W konkursie wzięło udział 10 szkół z województwa lubuskiego, w tym drużyna z Witnicy w składzie: Jakub Kacprzak, Kacper Kacprzak i Kamil Kędzior pod opieką swojego nauczyciela matematyki pani Marty Margol. Jak się dowiedzieliśmy o zwycięstwie zadecydowała suma punktów w dwóch etapach konkursu. Po długich zmaganiach matematycznych przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez jury:

W kategorii drużynowej (na 10 szkół): I miejsce – Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy.

W kategorii indywidualnej (na 30 uczestników): I miejsce – Jakub Kacprzak, IV miejsce – Kacper Kacprzak, V miejsce – Kamil Kędzior

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a szkoła dyplom i piękny puchar. Uczniowie wrócili pełni emocji i satysfakcji z wygranej. Zarówno opiekunowi jak i uczniom serdecznie gratuluje Burmistrz Witnicy Dariusz Edward Jaworski, który podkreśla, że nigdy nie wątpił, że w mieście i gminie mieszkają zdolne dzieci i młodzież. Przyłączamy się do gratulacji i życzymy dalszych sukcesów

Ryszard Waldun

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.