"Ready STUDY go!" – poznańscy licealiści pokazują młodszym koleżankom i kolegom jak się uczyć

03 maj 2019
Autor: 
"Ready STUDY go!" – poznańscy licealiści pokazują młodszym koleżankom i kolegom jak się uczyć Ready STUDY go

„Ready STUDY go!”, czyli projekt społeczny, który ma na celu przeprowadzenie warsztatów dotyczących sposobów efektywnej nauki dla uczniów poznańskich szkół podstawowych. Realizowany jest przez siedmioro licealistów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Projekt zrodził się w naszych głowach z przekonania, że nauka powinna sprawiać przyjemność. Każdy dzień to cała dawka nowych informacji do przyswojenia. Natomiast sposób, w jaki się do tego zabierzemy, leży w naszych rękach. Nie musimy w koło powtarzać zadań z podręcznika, ale chociażby skorzystać z mnemotechnik czy map myśli – podkreśla Julia Spaczyńska.

- Świetną propozycją jest też planowanie swoich zadań wieczór wcześniej i dzielenie nauki zgodnie z techniką pomodoro. Możliwości jest mnóstwo jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie. To własnie pragniemy przedstawic podczas naszych warsztatów – dodaje Martyna Kaźmierczak.

Podczas zajęć uczniowie klas 5-8 mają szansę poznać kilka mnemotechnik, sposobów organizacji czasu i przestrzeni do nauki. Uczą się też, jak tworzyć czytelne mapy myśli i przejrzyste notatki oraz jak używać własnej wyobraźni do zapamiętywania najróżniejszych rzeczy.

- Wiemy, jak ważne jest efektywne zdobywanie wiedzy, nie na chwilę - ale na przyszłość. Dlatego powstał nasz projekt. Chcemy pokazać naukę z innej, bardziej fascynującej strony, bo wiemy, że uczenie się naprawdę można polubić, jeśli tylko ktoś pokaże, jak robić to skutecznie – tłumaczy Eryka Klimowska.

Warsztaty są bezpłatne, a dzięki wsparciu sponsorów i partnerów projektu uczniowie nie wychodzą z pustymi rękoma.

- Przyświeca nam idea bycia aktywnymi obywatelami, którzy zmieniają swoje otoczenie na lepsze. Wciąż się rozwijamy i pragniemy, by projekt dotarł do jak najszerszego grona odbiorców. Wierzymy, że dzięki temu skorzysta na nim duża ̇liczba uczniów, dzięki czemu uda namsię choć trochę zmienić otaczający nas świat - zaznacza Nikodem Hupało.

- Pierwsze warsztaty w dwóch szkołach już za nami i z niecierpliwością przygotowujemy się do kolejnych. Ale praca nad projektem to nie tylko organizacja spotkań z uczniami, ale także rozwijanie projektu tak, by dotarł do jak najszerszego gro na odbiorców - podkreśla Edyta Nowicka.

- Tworzymy wszystko od podstaw - zaczynając od zaprojektowania logo, a kończąc na nawiązaniu współpracy z wieloma partnerami i sponsorami, pozyskaniu materiałów, a także tak ważnego dla nas wsparcia merytorycznego, a by uczestnicy warsztatów rzeczywiście wynieśli z nich coś dla siebie. Mimo, że cały projekt wymaga mnóstwo pracy i czasu, daje nam ogromną satysfakcję. Cieszą nas też każde słowa uznania czy pytania od uczniów o kolejne warsztaty - opowiada Klaudia Kaźmierczak.

- Wierzymy, że naprawdę jesteśmy w stanie komuś pomóc i choć trochę zmienić otaczający nas świat - podsumowuje Amelia Stachowiak.

Zachęcamy też do kontaktu w sprawie przeprowadzenia warsztatów w konkretnych szkołach w Poznaniu i okolicach - jeśli tylko będzie taka możliwość, z przyjemnością odwiedzimy z naszym projektem wszystkich chętnych uczniów. Do zobaczenia! Znajdziecie nas na facebooku i Instagramie!

Ready STUDY go!

www.instagram.com/123readystudygo/

www.facebook.com/123readystudygo/

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u