Projekt zrodził się w naszych głowach z przekonania, że nauka powinna sprawiać przyjemność. Każdy dzień to cała dawka nowych informacji do przyswojenia. Natomiast sposób, w jaki się do tego zabierzemy, leży w naszych rękach. Nie musimy w koło powtarzać zadań z podręcznika, ale chociażby skorzystać z mnemotechnik czy map myśli – podkreśla Julia Spaczyńska.
- Świetną propozycją jest też planowanie swoich zadań wieczór wcześniej i dzielenie nauki zgodnie z techniką pomodoro. Możliwości jest mnóstwo jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie. To własnie pragniemy przedstawic podczas naszych warsztatów – dodaje Martyna Kaźmierczak.
Podczas zajęć uczniowie klas 5-8 mają szansę poznać kilka mnemotechnik, sposobów organizacji czasu i przestrzeni do nauki. Uczą się też, jak tworzyć czytelne mapy myśli i przejrzyste notatki oraz jak używać własnej wyobraźni do zapamiętywania najróżniejszych rzeczy.
- Wiemy, jak ważne jest efektywne zdobywanie wiedzy, nie na chwilę - ale na przyszłość. Dlatego powstał nasz projekt. Chcemy pokazać naukę z innej, bardziej fascynującej strony, bo wiemy, że uczenie się naprawdę można polubić, jeśli tylko ktoś pokaże, jak robić to skutecznie – tłumaczy Eryka Klimowska.
Warsztaty są bezpłatne, a dzięki wsparciu sponsorów i partnerów projektu uczniowie nie wychodzą z pustymi rękoma.
- Przyświeca nam idea bycia aktywnymi obywatelami, którzy zmieniają swoje otoczenie na lepsze. Wciąż się rozwijamy i pragniemy, by projekt dotarł do jak najszerszego grona odbiorców. Wierzymy, że dzięki temu skorzysta na nim duża ̇liczba uczniów, dzięki czemu uda namsię choć trochę zmienić otaczający nas świat - zaznacza Nikodem Hupało.
- Pierwsze warsztaty w dwóch szkołach już za nami i z niecierpliwością przygotowujemy się do kolejnych. Ale praca nad projektem to nie tylko organizacja spotkań z uczniami, ale także rozwijanie projektu tak, by dotarł do jak najszerszego gro na odbiorców - podkreśla Edyta Nowicka.
- Tworzymy wszystko od podstaw - zaczynając od zaprojektowania logo, a kończąc na nawiązaniu współpracy z wieloma partnerami i sponsorami, pozyskaniu materiałów, a także tak ważnego dla nas wsparcia merytorycznego, a by uczestnicy warsztatów rzeczywiście wynieśli z nich coś dla siebie. Mimo, że cały projekt wymaga mnóstwo pracy i czasu, daje nam ogromną satysfakcję. Cieszą nas też każde słowa uznania czy pytania od uczniów o kolejne warsztaty - opowiada Klaudia Kaźmierczak.
- Wierzymy, że naprawdę jesteśmy w stanie komuś pomóc i choć trochę zmienić otaczający nas świat - podsumowuje Amelia Stachowiak.
Zachęcamy też do kontaktu w sprawie przeprowadzenia warsztatów w konkretnych szkołach w Poznaniu i okolicach - jeśli tylko będzie taka możliwość, z przyjemnością odwiedzimy z naszym projektem wszystkich chętnych uczniów. Do zobaczenia! Znajdziecie nas na facebooku i Instagramie!
Ready STUDY go!
www.instagram.com/123readystudygo/
www.facebook.com/123readystudygo/
https://newslubuski.pl/spoleczne/6551-ready-study-go-poznanscy-licealisci-pokazuja-mlodszym-kolezankom-i-kolegom-jak-sie-uczyc.html#sigProIdf6bfaa0fab