Tragiczny wypadek pod Gubinem. Osobówka wjechała pod ciężarówkę. Zginęły dwie młode osoby

03 maj 2019
Autor: 
Tragiczny wypadek pod Gubinem. Osobówka wjechała pod ciężarówkę. Zginęły dwie młode osoby Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Na skrzyżowaniu Drogi Wojewódzkiej numer 285 oraz Drogi Krajowej numer 32 doszło do poważnego w skutkach zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W drodze do szpitala zmarł 21-letni mężczyzna a w zielonogórskim szpitalu zmarła 19-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 maja, o godzinie 23:27 na skrzyżowaniu DW 286 oraz DK 32 pod Gubinem. Kierowca pojazdu marki Mitsubishi Space Wagon, jadąc w kierunku Lubska, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu marki Renault w następstwie czego doszło do zderzenia pojazdów. Na miejsce niemalże natychmiast zadysponowane zostały służby ratownicze. 

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwalniali 21-letniego kierowcę oraz 19-letnią pasażerkę, którzy byli zakleszczeni w rozbitym pojeździe. Niestety mimo błyskawicznie udzielonej pomocy 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Koła zmarł w drodze do szpitala. 19-letnia kobieta, mieszkanka Markoszyc w stanie ciężkim trafiła do zielonogórskiego szpitala, niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, że młoda kobieta zmarła.

- Kierowca ciężarówki jechał prawidłowo, z dozwoloną prędkością. Zostało to ustalone na podstawie zapisu z tachografu. - podaje kom. Norbert Marczenia z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Miejsce jest dobrze oznakowane, nie ma ograniczonej widoczności podczas wjazdu na skrzyżowanie. 

Na miejscu zdarzenia do wczesnych godzin porannych pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo i dopiero w jego wyniku będzie wiadomo jak doszło do tego zdarzenia.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u