Zielona Góra: Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarte. Jak kursują autobusy? (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2019
Autor: 
Zielona Góra: Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarte. Jak kursują autobusy? Janusz Kubicki/FB

Nowoczesne centrum przesiadkowe już działa i jest przygotowane na każdą ilość pasażerów. Jednocześnie na specjalnych peronach może zatrzymać się przy nim aż sześć autobusów.

Prace nad budową obiektu rozpoczęto w marcu 2018 roku, kiedy to zamknięto przyległe ulice i wyburzono wcześniejszy budynek MZK. Od tego momentu mieszkańcy Zielonej Góry ze zniecierpliwieniem oczekiwali na zakończenie inwestycji. Jej koszt wyniósł około 20 milionów złotych.

Oficjalne otwarcie odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca, punktualnie o godzinie 4:00. Wówczas na tablicach informacyjnych pojawiły się godziny kursowania autobusów, a do centrum zaczęli zmierzać pierwsi pasażerowie. Wraz z najeżdżającymi autobusami oddano do użytku również odremontowaną ul. Bema.

W infrastrukturę centrum przesiadkowego wchodzi między innymi sześć peronów do obsługi autobusów przegubowych oraz cztery stanowiska do ładowania autobusów elektrycznych. Ponadto w centralnej części obiektu znajduje się centrum obsługi klienta i dwie klimatyzowane poczekalnie dla pasażerów. Powstała też kładka łącząca się z wiaduktem na ul. Sulechowskiej.

- Udało się zakończyć jeden z kolejnych etapów najtrudniejszego w dziejach projektu. Dotyczy on ograniczenia emisji spalin przez autobusy. Mamy nowe w tym ponad 40 elektrycznych. Najwięcej w Polsce. Projekt trudny, bo nowatorski i nikt takiego do tej pory nie zrealizował. O komplikacjach wynikających z budowy nie wspomnę. Jesteśmy pionierami - napisał na facebooku Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Fot. Janusz Kubicki (FB), MZK Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u