Wieczorem pił wódkę, rano prowadził ciężarówkę. Miał ponad promil alkoholu (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2019
Autor: 
Wieczorem pił wódkę, rano prowadził ciężarówkę. Miał ponad promil alkoholu WITD Gorzów Wlkp.

To miała być zwykła kontrola drogowa. Szybko okazało się jednak, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 17 czerwca, na autostradzie A2. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolne na terenie MOP Gnilec w pobliżu Świecka. Jednym z zatrzymanych pojazdów była ciężarówka należąca do rosyjskiej firmy transportowej.

W trakcie kontroli dokumentów inspektorzy wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Mundurowi od razu postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. Ich urządzenie wykazało obecność alkoholu w organizmie. Wówczas kierowca wyjaśnił, że wczoraj wieczorem, około godziny 21:00, pił wódkę.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji. Funkcjonariusze ponownie przebadali mężczyznę na obecność alkoholu. Kierowca wydmuchał blisko 1,1 promila. Po zakończeniu wszystkich czynności został on przekazany w ręce policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u