Kierowcy uratowali potrąconego na S3 psa

06 czerwiec 2016
Autor: 
fot. facebook.com/Łowczy-Miejski-Gorzów-Wielkopolski

- Jesteście moimi bohaterami - tak właśnie powinno to wyglądać - wzór do naśladowania oraz oklaski na stojąco dla Was – pisze na swoim profilu na FB Łowczy Miejski Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowcy uratowali życie pieska potrąconego na S3.

Łowczy Miejski otrzymał informację o piesku potrąconym na trasie S3 na wysokości ul Kasprzaka. Wszystko to działo się w niedzielny poranek, około godziny 6:30. Jak czytamy na profilu, zgłoszeń o leżącym na drodze było dużo, ale też znalazła się ekipa podróżnych, która zatrzymała się, wezwała pomoc, zabezpieczyła miejsce wypadku i ostrożnie ściągnęła psiaka na pobocze.

Podróżni założyli tez pieskowi opatrunek na najbardziej krwawiące miejsca. Piesek miał uszkodzone przednie łapki.

- Brawo za odwagę, obecność ŁM oraz karetki dla zwierząt LARW była czystą formalnością. Dziękuje również za cierpliwość, pomoc i opiekę nad psiakiem do czasu przybycia ŁM. Piesek żyje i został przetransportowany ambulansem do lecznicy celem dalszej diagnostyki i hospitalizacji – czytamy na profilu Łowczego Miejskiego.

Łowczy Miejski przypomina, że obowiązkiem sprawcy wypadku komunikacyjnego jest niezwłoczne zatrzymanie się oraz wezwanie odpowiednich służb ratunkowych oraz w miarę możliwości i własnych umiejętności udzielenie zwierzęciu pierwszej pomocy - należy pozostać na miejscu do momentu przyjazdu w/w służb i tylko w taki sposób unikniemy przykrych konsekwencji.

NIE BÓJMY się wezwać pomocy - naszym obowiązkiem jest wezwać pomoc i poczekać, aż ktoś to ranne zwierze przejmie od nas i wtedy możemy kontynuować podróż. Po konsultacji z dyżurnym do którego zgłosiliśmy ranne zwierze możemy poprosić o wskazanie lecznicy do której możemy je zawieźć - jest to lecznica z którą miasto zawarło umowę na obsługę takich przypadków i powiadomić ich o naszym przyjeździe - z pewnością w ten sposób poszkodowany zwierzak uzyska szybszą pomoc. Jeżeli zwierze jest zdrowe i łagodne możemy sami dostarczyć je do Schroniska dla bezdomnych zwierząt (tylko psy) Azorki przy ul. Fabrycznej. 

gorzowianin.com

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

 • Karnawałowy koncert familijny

  Karnawałowy koncert familijny

  Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u