Nowa Sól: Nowy tomograf już niedługo. Stary i wysłużony uległ awarii

19 czerwiec 2019
Autor: 
Nowa Sól: Nowy tomograf już niedługo. Stary i wysłużony uległ awarii Facebook Wadim Tyszkiewicz

Nowoczesny tomograf za 7 milionów złotych trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli, gdzie zastąpi stary i wysłużony sprzęt. Na nowe urządzenie pieniądze zbierało wielu ludzi m.in. druhowie OSP Kolsko, Komitet Społeczny "Razem dla tomografu", poszczególne samorządy oraz osoby prywatne i firmy. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób udało się zebrać wymaganą kwotę na zakup specjalistycznego urządzenia.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu w Nowej Soli doszło do awarii starego i wysłużonego tomografu, koszt naprawy przerósł najśmielsze oczekiwania i nie był opłacalny. Bardzo często szpital wypożyczał tomograf z Zielonej Góry, jednak ten jest także potrzebny na miejscu, dlatego zielonogórska lecznica wypożycza go bardzo niechętnie a wielokrotnie zdarzało się, że odmawiała. Zdecydowano o rozpisaniu przetargu i zakupie nowego sprzętu. Zakup nowego tomografu to koszt blisko 7 milionów złotych. Z pomocą lecznicy przybyli niektórzy włodarze gminni, radni oraz mieszkańcy. Chętny do pomocy okazał się również jeden z rolników z terenu Polski, który przeznaczył na licytację małego cielaczka.

Organizowaliśmy koncerty charytatywne, licytacje, zbiórki do puszek i na konto bankowe, gminy podejmowały uchwały swoich rad. Nawet te niezbyt bogate i dość odległe gminy, włączyły się w naszą akcję, za co bardzo, bardzo dziękuję. - wylicza Wadim Tyszkiewicz - Prezydent Nowej Soli. W zbiórce liczyły się nie tylko pieniądze, ale solidarność i zaangażowanie. - Uczestniczyłem w wielu posiedzeniach rad gmin, bezpośrednio dziękując za solidarność i wsparcie. Wszyscy jesteście wielcy, ale dla mnie największymi bohaterami okazali się Strażacy Ochotnicy z Kolska, którzy zorganizowali zbiórkę złomu i uzbierali aż 37 000 zł. - dodaje Tyszkiewicz.

Obecnie WS SP ZOZ w Nowej Soli jak sama nazwa wskazuje jest Szpitalem Wielospecjalistycznym oraz jednym z trzech dużych i referencyjnych jednostek w Województwie Lubuskim. Przetarg pod tytułem "Dostawa tomografu komputerowego ze stacjami lekarskimi opisowymi, pełną integracją ze szpitalnym systemem RIS/PACS wraz z dostosowaniem pomieszczeń i przeszkoleniem personelu na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli" - wygrało konsorcjum firm TMS Sp. z o.o. oraz BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o.

Koszt realizacji projektu wyniósł 7 061 486,52 złotych.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u