Budowa wiaduktu na Batorego opóźniona. Przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy

29 czerwiec 2019
Autor: 
Budowa wiaduktu na Batorego opóźniona. Przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy Redakcja

Dokładnie 4 kwietnia 2018 roku ruszyły prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego na ulicy Stefana Batorego w Zielonej Górze. Przebudowa planowo miała zakończyć się 30 września 2018 roku, jednak termin ten nie został dotrzymany z powodu wielu utrudnień, jakie napotkali na swojej drodze budowlańcy. Pojawiały się kolejne nowe terminy...

Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG - europejska spółka budowlana mająca siedzibę w Wiedniu, w Austrii. Koszt inwestycji opiewa na ponad 22 miliony złotych. Jest to wspólna inwestycja Miasta Zielona Góra oraz PKP PLK, jednak większą część kosztów pokryją Polskie Koleje Państwowe. Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Batorego to duże problemy dla mieszkańców miasta. Zamknięcie wiaduktu uprzykrza życie m.in. kierowcom, cały ruch odbywa się obecnie ulicą Zjednoczenia oraz Sulechowską, co w godzinach szczytu niesie za sobą olbrzymie utrudnienia.

Kiedy koniec budowy? Zapytaliśmy o to Urząd Miasta Zielona Góra. - Ze względu na zmianę harmonogramu robót wykonawcy przebudowy wiaduktu działającego na zlecenie PKP, jesteśmy zmuszeni do aneksowania terminu dla Wykonawcy przebudowy ul. Batorego. - podaje Monika Zapotoczna - Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej. 

Planowany termin zakończenia budowy oraz otwarcia wiaduktu dla kierowców, oraz pieszych to koniec listopada 2019 roku. Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie sami!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u