Mężczyzna wskoczył do wody i nie wypłynął. Trwają poszukiwania

29 czerwiec 2019
Autor: 
Mężczyzna wskoczył do wody i nie wypłynął. Trwają poszukiwania Gorzowianin.com

Strażacy wraz z grupą wodno-nurkową szukają mężczyzny, który wskoczył do wody w jeziorze w Nierzymiu i już nie wypłynął. Trwa akcja poszukiwawcza.

W sobotnie popołudnie 29 czerwca plaża nad jeziorem w Nierzymiu była pełna ludzi – plaża na terenie ośrodka jest strzeżona, na plaży jest ratownik. Niestety po godz. 13 jeden z mężczyzn wskoczył do wody z pomostu i już nie wypłynął. Na miejsce została wezwana straż pożarna oraz policja.

- Dostaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie, który wskoczył do wody i nie wypłynął już na powierzchnię. Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej wraz z łodzią oraz grupa wodno-nurkowa z Kostrzyna nad Odrą. Trwają poszukiwania mężczyzny. – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Nurkowie przeszukują dno jeziora w pobliżu pomostu, natomiast strażacy wraz z ratownikami pływają łódką po całym jeziorze w poszukiwaniu ciała mężczyzny. Trzeba podkreślić, że po takim czasie jest to już akcja poszukiwawcza, a nie ratownicza.

Teren plaży został wygrodzony policyjną taśmą. Na plaży rozstawiono również parawan.

Godzina 16:30 - Nurkowie zlokalizowali ciało młodego mężczyzny w wieku około 23-25 lat. Zostało wyciągnięte na brzeg. Służby czekają na przyjazd lekarza pogotowia, który stwierdzi zgon mężczyzny.

Godzina 17:00 - Początkowe zgłoszenie mówiło o tym, że młody mężczyzna miał wskoczyć do wody. Ostatecznie okazało się, że 23-latek wszedł do jeziora z brzegu. - Mężczyzna zanurzył się raz, po chwili drugi raz. Ale już nie wypłynął na powierzchnię - mówi Marek Andruszków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Źródło: Gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u