"Czyste Powietrze" wystartowało w Lubuskiem. Pierwsze gminy już w programie (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2019
Autor: 
"Czyste Powietrze" wystartowało w Lubuskiem. Pierwsze gminy już w programie Pixabay

Pięć lubuskich gmin będzie już realizować program "Czyste Powietrze". Dzięki temu mieszkańcy będą mieli skróconą drogę do dofinansowania na wymianę pieców grzewczych, ocieplenie budynku lub wymianę drzwi i okien. O dotacje mogą starać się właściciele domków jednorodzinnych.

Rządowy program priorytetowy "Czyste Powietrze" ruszył w całym kraju we wrześniu 2018 roku. Mieszkańcy regionu, aby otrzymać dofinansowanie muszą złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Teraz "Czyste Powietrze" będzie o wiele bardziej dostępne. Dzięki umowie podpisanej pomiędzy Prezesem Zarządu WFOŚiGW Mariuszem Herbutem, a przedstawicielami samorządów, mieszkańcy gminy Trzebiechów, Maszewo, Słońsk, Lubsko i Rzepin mogą załatwiać już wszystkie formalności w urzędzie.

Lista nadal jest otwarta. Do wszystkich gmin trafiły pisma z zaproszeniem do współpracy przy realizacji programu. - Spodziewamy się, że ten program przyniesie realne efekty poprzez spadek zużycia energii przez gospodarstwa domowe o 40 procent. Liczę, że wszystkie samorządy włączą się do programu, by wspierać mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z niego - mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Z dotacji może skorzystać każdy obywatel. Program przewiduje pozbywanie się tzw. kopciuchów, termomodernizację domów oraz wymianę okien czy drzwi. Maksymalny koszt inwestycji nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości od 30 do 90%, w zależności od dochodów.

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u