Policyjny pościg w Trzebiechowie. Sprawca zatrzymał się na drzewie (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2019
Autor: 
Policyjny pościg w Trzebiechowie. Sprawca zatrzymał się na drzewie Czytelnik

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 15 lipca. Sulechowscy policjanci ścigali kierowcę osobowego Renault, który nie zatrzymał się do kontroli. Pościg zakończył się w Trzebiechowie, gdzie mężczyzna uderzył w drzewo.

Około godziny 17:00 patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę Renault Megane. Ten nie zamierzał jednak poddać się kontroli i postanowił uciekać. Wówczas rozpoczął się pościg.

O wszystkim natychmiast poinformowano pobliskie patrole z Sulechowa, które ścigały mężczyznę ulicami miasta. Wielokrotnie wyprzedzał na skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych, aż doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Z czasem uciekinier postanowił jechać drogą wojewódzką nr 278 do Trzebiechowa. Nagle na zakręcie w centrum wsi wypadł on z trasy i uderzył w przydrożne drzewo.

Młody mężczyzna tuż po zderzeniu zaczął uciekać pieszo. - Miał ze sobą torbę oraz przedmiot przypominający broń - relacjonuje świadek zdarzenia. Uciekinier został zatrzymany przez policjantów przy pobliskim sklepie. - Prawdopodobnie był pod wpływem amfetaminy. Trwa badanie krwi w szpitalu - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W samochodzie jechał również pasażer. Na miejsce wezwano specjalistyczny zespół pogotowia, który przebadał mężczyznę. - Trafił on do szpitala - dodaje Barska.

Aktualizacja: Zatrzymany mężczyzna to 42-letni mieszkaniec okolic Sulechowa. Jest znany policji, wielokrotnie był notowany za inne przestępstwa. Badania potwierdziły, że kierował pod wpływem amfetaminy. Ponadto nie miał on uprawnień do kierowania. - Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Fot. Czytelnik, KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u