"Kryłem pedofili" - prowokacyjny plakat na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze

09 sierpień 2019
Autor: 
"Kryłem pedofili" - prowokacyjny plakat na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze Czytelnik

Na pomniku Jana Pawła II stojącym przed kościołem Ducha Świętego w Zielonej Górze pojawiła się zawieszka z napisem "Kryłem pedofili". W ostatnich dniach w wielu miastach w Polsce podobne kartki zawieszali działacze organizacji antykościelnych.

Transparent z napisem "Kryłem pedofili" miał pojawić się na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze w nocy z niedzieli na poniedziałek. O zdarzeniu poinformował nas czytelnik.

Zawieszka została ściągnięta w ciągu dnia. Nie wiadomo, kto dokładnie zawiesił plakat na pomniku Jana Pawła II. Gdyby policja otrzymała takie zgłoszenie, sprawca prawdopodobnie odpowiadałby za obrazę uczuć religijnych innych osób. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny taki incydent w kraju. Prowokacyjne plakaty pojawiały się w ostatnich dniach m.in. w Poznaniu czy Warszawie.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u