Ponad 9 milionów złotych na wymianę starych, nieekologicznych pieców

11 sierpień 2019
Ponad 9 milionów złotych na wymianę starych, nieekologicznych pieców Pixabay.com

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs, w którym do wzięcia jest ponad 9 milion złotych. Pieniądze są przeznaczone na wymianę tzw. „kopciuchów”, czyli nieekologicznych pieców.

 

- To pierwszy tego typu konkurs w ramach RPO. Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać – zapewniał podczas konferencji prasowej członek zarządu Marcin Jabłoński.

Beneficjentami konkursu mogą być samorządy, które na swoim terenie będą skupiały mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na wymianę pieca. Zależnie od wielkości, każdy samorząd może pozyskać dedykowaną, maksymalną pulę środków. W przypadku Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry są to 2 mln zł. Dla pozostałych samorządów górny pułap wynosi 1 mln zł. – Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom – tłumaczył członek zarządu, Marcin Jabłoński.

Jednostkowe dofinansowanie nie może przekroczyć 10 tys. zł. Wnioski będzie można składać od 11 września do 8 października. - O tym konkursie i innych będziemy jeszcze informować na różne sposoby. Także przy pomocy aplikacji, specjalnie opracowanej do tego celu. Będą w niej zawarte wszystkie, niezbędne informacje – podsumował Marcin Jabłoński.

Źródło: lubuskie.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u