Autorytet naukowy wspiera działania szpitala

19 sierpień 2019
Autor: 
Autorytet naukowy wspiera działania szpitala dronlubuski.pl

Prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, wybitna specjalistka chorób zakaźnych, wspiera działania zielonogórskiego szpitala walczącego z bakterią Klebsiella pneumoniae NDM. Przyznała, że szpital wykazał się dużą zapobiegliwością wstrzymując planowe przyjęcia pacjentów w całej lecznicy.

Prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, dr Marek Działoszyński w dniu 17.08.2019 r w obecności marszałek Elżbiety Anny Polak spotkał się z prof. dr hab. n. med. Anną Boroń-Kaczmarską, wybitną specjalistką epidemiologii i chorób zakaźnych. Szef lecznicy przedstawił sytuację epidemiologiczną w szpitalu dotyczącą pojawienia się bakterii Klebsiella pneumoniae NDM. Pani profesor poproszona została o ocenę dotychczasowych działań podjętych w walce z bakterią oraz o rekomendacje dotyczące kolejnych przedsięwzięć służących unormowaniu sytuacji.

Po zapoznaniu się z wykonanymi przez dyrekcję, lekarzy i personel działaniami, prof. Anna Boroń-Kaczmarska stwierdziła, że, w jej ocenie, wstrzymanie przyjęć planowych w całym szpitalu było ponadwymiarowe, że można było ograniczyć to jedynie do oddziałów, gdzie uzyskano wyniki dodatnie z posiewów.

Pani profesor poproszona została także o ocenę koncepcji działań szpitala, które zdecydowanie poparła. Zarekomendowała również otwarcie na przyjęcia planowe tych oddziałów, na których uzyskane zostaną wyniki ujemne u wszystkich pacjentów oraz jeżeli uzyskane zostaną ujemne wyniki badań środowiska na tych oddziałach. Jak podkreślił prezes szpitala, takie czynności są intensywnie prowadzone łącznie z dekontaminacją i fumigacją pomieszczeń.

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska to znana i ceniona w kraju wybitna specjalistka chorób zakaźnych i zdrowia publicznego, praktykująca lekarka i nauczyciel akademicki. Obecnie kieruje Katedrą i Kliniką Chorób Zakaźnych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Była wieloletnią przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, a także Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Jest autorką licznych publikacji i artykułów w czasopismach naukowych, m.in. współautorką książki „Choroby zakaźne i pasożytnicze” – nowoczesnego podręcznika uwzględniającego aktualne problemy dotyczące chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Źródło: Szpital Uniwersytecki

anna boron kaczmarska

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u