Pożar katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Sąd skazał byłego proboszcza

22 sierpień 2019
Autor: 
Pożar katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Sąd skazał byłego proboszcza KWP Gorzów Wlkp.

W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie byłego proboszcza katedry w Gorzowie, Zbigniewa S, który usłyszał zarzuty związane z pożarem. Duchowny został skazany na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto Zbigniew S. będzie musiał zapłacić 7 tys. zł. grzywny.

Pierwsze zarzuty po pożarze katedry postawiono po blisko dwóch latach od zdarzenia. Zdaniem śledcznych ksiądz Zbigniew S. wraz z obecnym proboszczem Zbigniewem K. doprowadzili do wielu zaniedbań, które skutkowały pożarem. W katedrze nie działał system monitoringu pożarowego, a instalacja elektryczna nie miała wykonanego przeglądu. W budynku nie zamontowano również wymaganych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Były proboszcz postanowił przyznać się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze. Ustalono, że będzie to rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 7 tysięcy złotych grzywny. Kara została ustalona przez prokuratora i obrońcę Zbigniewa S.

Do zarzutów cały czas nie przyznaje się jednak Zbigniew K. Duchowny odmówił składania zeznań. Jego proces ruszy 22 października. Obecnemu proboszczowi katedry grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u