Miejska inauguracja roku szkolnego w nowej szkole w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

02 wrzesień 2019
Autor: 
Miejska inauguracja roku szkolnego w nowej szkole w Zielonej Górze Redakcja

W nowym Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze po raz pierwszy zabrzmiał dziś dzwonek lekcyjny. Miasto wydało na adaptację i rozbudowę szkoły ponad 27 milionów złotych. To właśnie w tej placówce odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego.

Dziś uczniowie wraz z rodzicami po raz pierwszy przekroczyli próg Zespołu Edukacyjnego nr 10 przy ulicy Energetyków w Zielonej Górze. W przedszkolu stworzono aż osiem oddziałów, natomiast w szkole podstawowej jedenaście. Placówka jest bardzo nowoczesna i cieszy się wspaniałym wyposażeniem oraz bezpiecznym otoczeniem dla najmłodszych. Ponadto jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

O godzinie 14:00 w ZE nr 10 zorganizowano miejską inaugurację roku szkolnego 2019/2020. Na uroczystość przybyli między innymi przedstawiciele magistratu na czele z dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Wiolettą Haręźlak, Lubuski Kurator Oświaty pani Ewa Rawa, samorządowcy oraz dyrektorzy zielonogórskich szkół.

Dyrektor zespołu Monika Świątkowska podkreślała, że w utworzenie nowej placówki zaangażowanych było wiele osób. - Pracowaliśmy ciężko, ale było warto - przyznała dyrektor. Na terenie szkoły znajduje się plac zabaw oraz boisko. Obecnie brakuje jeszcze tylko sali gimnastycznej na miarę XXI wieku. Do czasu jej wybudowania uczniowie będą korzystali z salek do aktywności ogólnorozwojowej oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

W trakcie uroczystości wyróżniono zielonogórskie szkoły, które uzyskały najwyższe wyniki z egzaminów. Nagrody pieniężne otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2, I Liceum Ogólnokształcące oraz CKZiU nr 1 "Budowlanka".

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u