To już pewne! Most w Cigacicach zostanie wyremontowany

20 wrzesień 2019
Autor: 
To już pewne! Most w Cigacicach zostanie wyremontowany Redakcja

Mieszkańcy Cigacic, ale i nie tylko, mogą już odetchnąć z ulgą. Zabytkowy most na Odrze zostanie wyremontowany. Prezydent Kubicki potwierdził, że dołoży brakujące 3 miliony złotych.

Ogromna determinacja mieszkańców oraz samorządowców pozwoliła uratować stary most w Cigacicach. W piątek, 20 września, Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki spotkał się z Członkiem Zarządu Powiatu Zielonogóskiego Mirosławem Andrasiakiem oraz posłem Jerzym Materną. Między stronami doszło już do oficjalnego porozumienia.

Do 80-procentowego finansowania rządowego wynoszącego 12 milionów złotych dołączy kwota około 3 mln zł z budżetu miasta, które zarządza mostem od 2014 roku. Przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony jeszcze we wrześniu. Ze wstępnych szacunków urzędników wynika, że remont przeprawy ma potrwać do 2021 roku.

Z inwestycji cieszy się Zbigniew Trompa, radny gminy Sulechów. - "Kochani tego już mam nadzieję zatrzymać się nie da! Ojców sukcesu jest wielu - zaczynając od Pana Posła Jerzego Materny, przez Panów z Zielonej Góry co to mieli, potem zapomnieli, że mieli mieć, a teraz mówią, że to oni załatwiali, Starostwo powiatowe i tak dalej. Ja wiem jedno - to dzięki WAM. Bo to Wy pokazaliście, że most jest nam wszystkim potrzebny i zrobiliście wszystko by go uratować. Czekamy na rozpoczęcie przetargów i budzenie słodkim dźwiękiem szlifierek kątowych" - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u