Wójt Gminy Świdnica walczy z rakiem. Mieszkańcy zbierają pieniądze na wszelkie sposoby

09 październik 2019
Autor: 
Wójt Gminy Świdnica walczy z rakiem. Mieszkańcy zbierają pieniądze Redakcja/archiwum

Chemioterapie, wyjazdy na badania, leki wzmacniające... Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański walczy z rakiem. Mieszkańcy postanowili zjednoczyć się i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie. To nie jedyne przedsięwzięcie, które zaplanowali, aby pomóc wójtowi.

Krzysztof Stefański został wójtem Gminy Świdnica w 2018 roku. Wcześniej był cenionym nauczycielem w miejscowej szkole. Ostatnio dowiedział się, że choruje na nowotwór.

Wójt niemalże natychmiast otrzymał ogromne wsparcie od rodziny oraz przyjaciół. - Wszystkim, którzy w trudnych dla mnie chwilach mocno mnie wspierają bardzo serdecznie i gorąco dziękuję. Wasze wielkie serca, bezinteresowna pomoc dodają mi tak bardzo potrzebnych sił do walki z chorobą i pomagają przetrwać to, co jeszcze przede mną - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Słowa wsparcia płyną również od mieszkańców oraz kolegów samorządowców. "Jesteśmy do Twojej dyspozycji Krzysio. Odpocznij i wracaj do aktywności. A my pomożemy. Nawet jak nie pytasz, pomożecie?" - napisał Czesław Fiedorowicz, były lubuski poseł i przewodniczący sejmiku. "Już nie raz udowodnił Pan, że potrafi walczyć i wygrać ze wszystkimi przeciwnościami losu. Będzie tak i teraz. Proszę walczyć, trzymamy kciuki" - dodała Elżbieta Szczepańska, mieszkanka gminy.

Mieszkańcy wspomogą wójta

Przyjaciele i mieszkańcy stworzyli już internetową zbiórkę, dzięki której można finansowo wesprzeć leczenie Krzysztofa Stefańskiego. - Wszystko po to, aby pomóc prywatnie naszemu przyjacielowi, a służbowo Wójtowi Gminy Świdnica, w ciężkiej i nierównej walce z rakiem. Przed Krzyśkiem długa chemioterapia, wyjazdy na badania, wizyty kontrolne, specjalna dieta i leki wzmacniające. To wszystko kosztuje, dlatego mamy nadzieję, że zbierzemy, chociaż częściową kwotę - czytamy na stronie zbiórki.

Wójtowi pomogą także nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdnicy. W poniedziałek, 14 października, o godzinie 17:30 odbędzie się charytatywny koncert dedykowany Krzysztofowi Stefańskiemu. - Podczas koncertu będą Państwo mogli zobaczyć przygotowane specjalnie na tę okazję występy uczniów i nauczycieli. Będzie również możliwość wzięcia udziału w wyjątkowej aukcji. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi dobrego serca - mówi Joanna Jamroziak, nauczycielka miejscowej szkoły.

- Całe dobro, które prosto z Waszych serc przekazaliście mnie i mojej rodzinie wzruszyło mnie do łez i utwierdziło w przekonaniu, że człowiek sam, bez przyjaciół, nie znaczy nic. Dziękuję - komentuje Krzysztof Stefański.

Pomóc Wójtowi Gminy Świdnica Krzysztofowi Stefańskiemu można, dokonując wpłat na bezpośrednio na stronie zbiórki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u