Wąż uciekł z mieszkania i pełzał po chodniku. Złapali go policjanci (ZDJĘCIA)

09 październik 2019
Autor: 
Wąż uciekł z mieszkania i pełzał po chodniku. Złapali go policjanci KWP Gorzów Wlkp.

Półtorametrowy wąż uwięziony w drzwiach wejściowych bloku na osiedlu Europejskim wzbudził uwagę mieszkanki Gorzowa. Z czasem zwierzę wydostało się na zewnątrz i pełznęło wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci. Na miejsce wezwano patrol policji.

Gorzowscy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji w poniedziałek, 7 października. Około godziny 14:00 zgłaszająca poinformowała, że na jednej z ulic na osiedlu Europejskim prawdopodobnie jest wąż.

- Patrol funkcjonariuszy ustalił, iż z klatki bloku wychodziła kobieta i zauważyła, że w drzwiach zaklinował się duży wąż. Kiedy je otworzyła, ten wydostał się na zewnątrz. Policjanci zorientowali się, że zwierzę ma blisko 1,5 metra długości i pełza wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci - relacjonuje podkom. Marzena Śpiewak z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Mundurowym udało się zabezpieczyć węża w worku. W międzyczasie o wszystkim powiadomione zostały służby weterynaryjne, które zdecydowały o przewiezieniu gada w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że wycieczkę poza terrarium urządził sobie wąż zbożowy, który nie jest jadowity. Zakończyło się na strachu.

- Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję kobiety która, gdy tylko napotkała węża, powiadomiła służby. Pozwala to na właściwą reakcję i podjęcie działań, które zapewnią bezpieczeństwo - przekonuje podkom. Śpiewak.

 • Ponad stu policjantów zabezpieczało mecz Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa! (ZDJĘCIA)

  Ponad stu policjantów zabezpieczało mecz Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa! (ZDJĘCIA)

  Ponad stu funkcjonariuszy, kilkadziesiąt radiowozów, drony oraz psy. Jak wyglądało zabezpieczenie meczu Lechia Zielona Góra - Legia Warszawa? 

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u