Krosno Odrz.: Przejazd przez remontowane miasto to istny koszmar dla kierowców

30 listopad 2019
Autor: 
Krosno Odrz.: Przejazd przez remontowane miasto to istny koszmar dla kierowców Redakcja

W Krośnie Odrzańskim od kilku tygodni prowadzone są prace remontowe na Drodze Wojewódzkiej numer 29. W godzinach szczytu kierowcy stoją w korku ponad godzinę.

Trzy remonty odbywają się od kilku tygodni na głównej drodze w Krośnie Odrzańskim. Na 53,9 kilometrze prowadzone są prace remontowe mostu nad kanałem Odry, wprowadzony jest ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Niespełna 500 metrów dalej na placu Jadwigi Śląskiej prowadzony jest remont nawierzchni. Wyłączona z ruchu jest centralna część placu. Ruch odbywa się dwukierunkowo po obu stronach placu budowy pasami o szerokości 3,5 m każdy. 

Za mostem nad Odrą, jadąc w kierunku górnej części miasta prowadzone są kolejne prace budowlane na odcinku jednego kilometra. Inwestycja ma na celu wymianę istniejącej warstwy ścieralnej i ponowne wyprofilowanie istniejących chodników celem przywrócenia parametrów powierzchniowego odwodnienia drogi, które wskutek upływu czasu nie działa właściwie. Powyższe zmiany wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu.

Wszystkie trzy inwestycje znacząco spowalniają ruch na Drodze Krajowej. Podczas godzin szczytu kierowcy spędzają w korkach ponad godzinę czasu. Prace remontowe na moście Elizy mają zostać wykonane w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy (umowa została podpisana 10 lipca br.) z wyłączeniem okresu zimowego tj. od 15 grudnia do 15 marca. Wartość wszystkich trzech inwestycji to koszt ok. 5 milionów złotych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u